Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet esélyem színésznek...

Lehet esélyem színésznek lenni ének tudás nélkül?

Figyelt kérdés

Annyira rossz hangom van hogy, szinte repezti az üveget ,de most vagyok 13 és miota az eszemet tudom szeretnék színész lenni. Egyszeruen vonz a Színház világa minden varázsával. Ha vam esélyem akkor hogy, van esetleg olyan egyetem ahova belehet kerülni éneklés nélkül légyszi aki tud segítsem szeretnék normális válaszokat kapni.

13/N



#színész #színház #Jövő esély
2018. márc. 10. 14:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es az interneten vagyunk nem tudom hogy mért kéne itt hibátlanul írnom az hogy itt hogy irok nagyban eltér attol hogy mondjuk egy fogalmazást vagy egy verset hogy irok meg
2018. márc. 11. 07:20
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ha kapálógéphez keresel pótalkatrészt, akkor teljesen mindegy. Ha kultúráról van szó, akkor nincs felmentés.

Tudod ez olyan, mikor a jó hangúnak kellene hamisan énekelnie. Akarattal nem megy. Ha te színész akarsz lenni, akkor ne hivatkozz arra, hogy internet.

Az olyan hibákat, mint az üveget,de szóközhiánya, mióta rövid o, egyszerűen ékezet hiány be tudom annak, hogy internet és lazulunk, meg telefonról írok stb.

De a rossz központozást, rossz mondatszerkezetet nem. A színház nagy kezdőbetűjét sem.

Nem a rossz helyesírás a fő gondom, hanem a rossz mondatok sora.

Színész akarsz lenni, nem szövőnő.

Még 13 éves vagy, be tudod pótolni ezeket. Én csak felhívtam erre a figyelmedet.

A válaszom lényegi része az, hogy nem kizáró ok az, ha nincs jó énekhangod, zenei hallásod. Ettől még lehetsz színész. Sőt, még énekelhetsz is.

A régi nagy magyar színészek között is sok prózai színész volt, aki időnként dalra fakadt. Színészi játékkal pótolták azt, ami a tesi adottságok miatt nem adatott meg.

2018. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Azon túl, hogy színész akarsz lenni, milyen a kapcsolatod a szépirodalommal (azon belül kifejezetten a klasszikussal, drámákkal), s magával a színházzal?

Olvasol sokat? Érdekelnek a színházi lapok? Jársz színházba? Szeretsz szerepelni? Beszélni emberek előtt jól tudsz? Az irodalmi nyelvet használod, vagy élő szóban is olyan vagy, mint itt az "interneten nem mindegy?" alapállású vagy folyamatosan?

2018. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
13igen, igen, igen, olvasok drámákat, szeretek emberek elött beszélni, és használom az irodalmi nyelvet. Természetesen interneten ennek nem látom túlzottan sok értelmét.
2018. ápr. 3. 08:44
 16/18 anonim ***** válasza:

Tudod, az úgy van, hogy van aki tud jól énekelni, más meg hamisan. Ahogy az utóbbit nehéz rávenni arra, hogy tiszta hangokat adjon ki magából, a jó hangúnak szinte lehetetlen dolog fals hangokat kipréselni magából.

Ha színész akarsz lenni, s elég művelt is vagy hozzá, akkor csak szándékosan tudsz helytelenül írni.

2018. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mivel 13 éves vagy, arra asszociálok, hogy most mutálsz.

Én is színésznek készülök, bár jóval idősebb vagyok nálad. Kiskoromtól kezdve dicsérték a hangomat, zenész családból származom, és 10 éves korom óta nagyon jó helyezéseket értem el énekversenyeken.

Ez a kor azonban számomra is kritikus volt. A hangomat állandóan rekedtesnek és gyengének éreztem, de biológiailag ez teljesen természetes.

Ebben a korban nem szabad nekiállni komoly hangképzésnek, hiszen ekkor sérülnek legjobban a hangszálak, és utána az ember egész életében várhatja a foniátertől a csodát.. 😓


Szóval...miután véglegesen lemutáltál (ez a hangfajodtól, érettségedtől is függ... a szopránok hangja hamarabb érik, és előbb mutálnak le, míg egy mezzoszoprán vagy alt gyakran még 18-20 év között is mutál, valamint attól is függ, hogy líra vagy drámai hangfaj vagy), utána keress egy énektanárt.


És igen, rossz hanggal is bejuthatsz a színművészetire. Gyakran járok színházba, és rengeteg a hamisan, feszítetten éneklő színész.

Régen az operaéneklés és a színművészet ugyanaz a szakma volt, így abban a korban természetes volt, hogy mindenkinek kifogástalan a hangja. Egyik részről szomorú, hogy ez ma már nem így van, de az pozitívum, hogy így a gyengébb hangúak is kaptak esélyt a pályán.


Persze ha botfülű vagy, és már most nem zárnak a hangszalagjaid, az komoly probléma.

Ha pályára akarsz kerülni, legalább a többiben legyél nagyon jó.

Én, és még számos színésznek készülő iskolatársam 7 éves korunk óta járunk szavaló-,mesemondó-,szépkiejtési versenyekre.

Nem elég bemagolni pár verset a felvételire és kisdiákos szinten elmakogni, hanem komoly színjátékkal, a hangulatának megfelelően ELŐADNI.

Jó, ha táncban is van egy kis alapod. Persze itt nem kell profi balettosnak lenned, de fő, hogy ne legyen botlábad, képes legyél eltáncolni, ha valaki mutat egy koreográfiát. Én pl. néptáncoltam, és akrobatikus tornáztam - az utóbbit azért sorolom ide, mert nagy előnyöm van abból, hogy fiatalként jól “kinyújtottak”, így a mai napig nagyon hajlékony vagyok.

2018. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyébként meg: Kedves kommentelők!

A kérdező “csak” 13 éves.

Szívesen megnézném az iskolai füzeteiteket, hogy TI hogyan írtatok ebben a korban.

Szegény talán még a nyolcadikos felvételit sem írta meg, és úgy várjátok el tőle, hogy egy érettségizett ember szintjén írjon...

2018. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!