Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elképzelhető, hogy elérhetek...

Elképzelhető, hogy elérhetek egy egész normális ének hangot? (leírás)

Figyelt kérdés

Egész életemben úgy voltam vele, hogy SZÖRNYEN tudok énekelni. Nemrégiben elkezdtem gitározással foglalkozni és rájöttem, hogy milyen jó lenne, ha legalább egy elfogadható szintet megütne az ének tudásom.


Kíváncsiság képpen elkezdtem itthon pár énekgyakorlatot csinálni, amiket találtam a neten. Körübelül 3-szor vagy 4-szer csináltam, és mintha azt figyeltem volna meg, hogy ettől már picikét javult is volna a hangom.


Elképzelhető, hogy megtudok ütni egy közepes szintet, rendszeres gyakorlással? Főleg ha a jövőben esetleg énektanárt is keresnék? Érdemes?



2018. márc. 8. 17:37
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
u. i. 20/F
2018. márc. 8. 17:40
 2/34 anonim ***** válasza:
Igen, az énektudás egy bizonyos szintig fejleszthető. Nem leszel egy Pavarotti, de tudsz majd tisztán énekelni. Az énektanár jó ötlet, minél előbb keresd fel.
2018. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Határozottan nem akarok Pavarotti lenni, mék csak énekes sem. Csak hát milyen már, hogy valaki megkér, hogy játsszak el valamit gitáron és énekelni meg nem tudok hozzá. Köszönöm a választ! :)
2018. márc. 8. 17:47
 4/34 anonim ***** válasza:
0%
Mert amúgy mit gondoltál, hogy fejlődhet valaki, ha nem gyakorlással?
2018. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem itt az volt a kérdés, hha valaki hamisan, rosszul énekel, akkor egyáltalán van-e esélye jól énekelni. Ismétlem: igen, határozottan van, szóval hajrá :)
2018. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne Pavarotti? Mi az, hogy csak egy bizonyos szintig fejleszthető? Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne válaszolj, mert csak elbizonytalanítod a kérdezőt!
2018. márc. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

#6 miért, te komolyan azt hiszed, h a hangi adottságot tudja pótolni a gyakorlás? Azért ne keverjük a szezont a fazonnal...

Igen, a gyakorlás rengeteget segít, meg lehet tanulni tisztán énekelni, de ahhoz, h valaki igazán nagyon jó legyen, kell adottság is. Esetleg nézz utána Florence F. Jenkinsnek, mert ő tényleg reggeltől estig gyakorolt, aztán...na.

2018. márc. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "hangi adottság". Pavarotti sem úgy született, hogy széttörte a poharat a hangjával, amikor először felsírt. A hang egy hangszer, ezt kéne már végre felfogni.
2018. márc. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Ja, és a hangszertanuláshoz is totál fölösleges a tehetség.
2018. márc. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%

De nincs olyan, hogy tehetség. Minden tanult, bizonyos kognitív funkciók vannak, amelyek fejlettsége megkönnyítheti a tanulást.

Ha azt állítod, hogy az éneklés képessége veleszületett, akkor voltaképpen azt vallod be, hogy nem értesz a zenéhez. A nyugati kultúrában használatos hangolás hamis, nem az eredeti, matematikai hangközökön alapul. Az énekesek mégis ezeket a "hamis" hangközöket éneklik (pl a kvintet 31 cenntel magasabban).

A nyugati kultúrában kiválasztottunk 12 frekvenciát, és csak ezeket használjuk, az ember viszont nem születik úgy, hogy a 440 Hz-re érzékenyebb lenne, mint mondjuk a 445-re. Mégis az énekesek 440-et énekelnek. Ázsiában pedig olyan hangokat/hangközöket (mikrohangokat) is, amiket mi nem használunk, és a mi énekeseink nem is tudják alkalmazni (csak, ha megtanulják)!


Csak egy videó, és ha a megnézése után is azt hiszed, hogy "tehetség" kell az énekléshez, akkor menthetetlen vagy.

https://www.youtube.com/watch?v=UHTF1-IhuC0

2018. márc. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!