Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az animátorok fejből rajzolnak...

Az animátorok fejből rajzolnak? Mert számomra ez képtelenség.

Figyelt kérdés
Szeretem az animéket és egy olyan csodálatos ötletem támadt hogy én is csinálok egy saját anime szerüséget. Ezzel csak az a baj hogy bármilyen jól rajzolok (Mert amúgy jól rajzolok) Képkockáról képkockára nem tudok rajzolni. Egyszerüen nem tudom hogy képkockáról képkockára hogy épül fel az emberi test. Nem tudom lerajzolni hogy mozog vagy hogy pózol. képtelen vagyok rá. Valahol tanitsák ezt?

2018. márc. 10. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is, mint mindent, ki kell tanulni.

Csinálj inkább mangát.

2018. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ezt csak magamtol tudom megtanulni? Vagy tanítsák?
2018. márc. 10. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában és felsőoktatásban tanítják is, de magától is el tudja sajátítani az ember. Én például egyetemen éppen ezt tanulom, de elótte magamtól tanultam. A moziban leadott animációs filmeket (Jégvarázs, Shrek stb.) amúgy már nem kézzel rajzolják, hanem 3D-s térben építenek fel egy karaktert, becsontozzák, és úgy mozgatják, mintha egy bábfigura lenne. A régi rajzfilmeket és a legtöbb animét viszont igen, rajzolják. Referenciát amúgy használhatnak, és pl. az egy teljesen bevett szokás, hogy arckifejezés rajzolásnál tükörben nézed a saját arcodat és onnan lesed el, hogy hogyan néz ki egy-egy érzelem.
2018. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha egy egyszerű mesefigurának nem tudod lerajzolni különböző mozdulatait, akkor nem igaz az az állítás, hogy jól rajzolsz.

Stilizált rajz másolás nem nagy kunszt.

2018. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudod egy egyszerű mese figura az megy. Azzal nincs is semmi baj. De egy anime figurát mint pls son goku ahogy harcol elég nehéz fejből meganimálni.
2018. márc. 16. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi nehéz...képesség függvénye.
2018. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok. Igen, a japánok ilyen téren elég vadak, elképesztő, milyen jeleneteket tudnak leanimálni kézzel. Belőlük ki is nézni, hogy mindezt meg tudják csinálni, de annál a kevés, alig ismert Európai/Amerikai kisfilmnél, ami még készül tipikus, hogy úgy készülnek a nagyon mozgalmas jelenetek, hogy 3D-ben van alapszinten leanimálva, és utána kézzel átrajzolni a 3D-s jelenetet már nem olyan nagyon bonyolult.


De lehet, hogy tévedek, és már a japánok is ezt a módszert alkalmazzák, ezt nem tudom.

2018. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ezzel nem arra akarok utalni, hogy a mi animátoraink ne tudnák teljesen kézzel is meganimálni, sokat számít a pénz és az idő, és egy 3D-s jelenet átrajzolása nyilván olcsóbb és könnyebb, mint a nulláról elindulni.
2018. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 buszSTOPhun ***** válasza:
Csak gyakoroljj. Meglátod fejlődni fogsz. Tökéletes ingyenes online program a toonator és ott akár még segítséget is kaphatsz(de itt inkább az animációt gyakorold mert a többi az nehézkes)
2018. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!