Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 7. osztály fizika, valaki...

7. osztály fizika, valaki segítene? Negatívat nem, kösz.

Figyelt kérdés

1.Egyforma pótkocsis teherautók közül az 1. üres és a 2. tele van pakolva nehéz ládákkal. a zöld lámpánál indulnak el. Tedd ki a megfelelő relációs jelet (<,>,=)!

m1 m2 a1 a2


2.Egy ládát 200 N nagyságú vízszintes irányú erővel kell tolni, hogy egyenletesen csússzon.

a) -nem kell-

b) Mekkora súrlódási erő hat a ládára? ...........................


3. 10 db egyforma csokoládéval két kísérletet végzünk!

(Az egyik ábrán egymásra van pakolva mind a 10 a másikon szétosztva.)


a) Az első, vagy a második kísérletében nagyobb az asztalra ható nyomás? ............................................


b) Ha az 1. kísérletben 280 Pa a nyomás hatott az asztalra, mekkora ez az érték a 2. kísérletben?

.................................(140 Pa?- ezt én kérdem)


4. Két hal úszik a Balatonban. Az egyik 10 cm a másik 1 m mélyen. Melyikre hat nagyobb nyomás, miért?

............................................


5. Miért kisebb a légnyomás értéke 8000 méter magasan, mint a tenger szintjén?

............................................



Köszönöm a válaszokat, és elég sürgős!



2018. márc. 11. 18:19
 1/7 anonim válasza:

1. Az "m" betű melyik fizikai mennyiség jele? Namost az az üres (m1) vagy a telipakolt teherautó (m2) esetében nagyobb?


A két egyforma teherautónak egyforma a motorja, tehát egyforma erőt képesek kifejteni. Ha képletben szeretnéd: F1=F2

Ennek fényében mit tudsz mondani az "a1" és az "a2" viszonyáról?

(Segítő kérdés: melyik fizikai mennyiségnek a jele az "a"?)

2018. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

2b. Gondold végig sorban a következőket!

Ha a láda egyenletesen csúszik, akkor mekkora a (vízszintes) gyorsulása?

Ennek fényében mekkora a rá ható (vízszintes) erők eredője?

Mely (vízszintes) erők összegeként jön ki ez a vízszintes eredő erő?

Innen meg remélhetőleg megvan.

2018. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

3a. Hogyan is kell kiszámolni a szilárd testek nyomását a testeket összenyomó erőből és az érintkező felületből? Van rá egy jó képlet.

A testeket összenyomó erő pillanatnyilag a csokikra ható gravitációs (nehézségi) erő. Ez az első vagy a második esetben nagyobb?

Az érintkező felület mekkora az egyik illetve a másik esetben? (Segítség: Ehhez a rajzokat kell nézni. Jobb híján számolj úgy, hogy egy csoki alapterülete 1 cm2 (négyzetcentiméter)!)


3b. Hát izé, evvel csak akkor van értelme foglalkozni, ha az "a" rész már megvan. Egyébként a rajz nélkül nem lehet megmondani.

2018. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
4. Megvolt órán az a kísérlet, amikor a gumihártyás nyomásmérővel matatott a tanár/nő az akváriumban? Ahogyan haladunk lefelé a vízben, egyre mélyebbre és mélyebbre, a nyomás ... (növekszik vagy csökken vagy nem változik)?
2018. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

5. Hát, erre inkább a 4. után térnék vissza.


Remélem, tudtam segíteni egy kicsit (mind az öt ugyanaz voltam).

2018. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, írtam egy 3-ast :"D
2018. márc. 19. 21:15
 7/7 anonim válasza:
Örülök, ha segítettem.
2018. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!