Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a rajz"képességeimet", vagy rajzügyességem?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mondjam..de ugy ertem hogy hogy tudnék szebben rajzolni?Rajzoljak sokat es fogok fejlodni?Vagy ehhez kell tehetség?Mert akarnák rajzolni,de ahogy a videót nézem s ugy rajzolom,de nem tudom jól lerajzolni...amugy a bajok inkább az arccal,meg a hajjal van..

Tudom hülyén hangzik de a haj az nekem nehéz..pl Uchiha Madara haját nem tudom lerajzolni...Erre van valami módszer,hogy szépen tudjak rajzolni?


2018. márc. 15. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdemes keresni egy rajzszakkört, ahol hozzáértők korrigálják a munkádat.

Alapvetően a térábrázolás elsajátításával kezdődik: kocka, hengeres tárgyak, perspektivikus látásmód elsajátítása, utána bonyolultabb formák (csendélet, drapéria). Fontos jelenlévő modell után dolgozni, tehát nem fotóról, mert akkor látod, hogyan fordulnak az egyes formák. Ez portrénál és egész alakos ábrázolásnál is így van.

Az arcnak megvan az anatómiája, ami akkor is fontos, ha manga vagy más képregény stílusban szeretnél rajzolni, mert azok is, ha nem is közvetlenül utánozzák a valóságot, annak lényeges vonásainak eltúlzásával fejezik ki azt. De amíg nem ismered a valódi arc felépítését (azon belül, hogy mi minden határoz meg egy egyéni karaktert), azt sem tudod, mit túlozz el.

Sok gyakorlással tudsz fejlődni. A tehetség nem rossz alap, de a szorgalom többet ér. A rajzolás szakma, aminek megvan a maga folyamata.

2018. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!