Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves korig/kortól számít...

Hány éves korig/kortól számít valaki gyereknek, fiatalnak, középkorúnak, idősnek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 09:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Pl. én a 29 évemmel már középkorú vagyok?
2010. jún. 10. 09:37
 2/4 anonim ***** válasza:
6. osztályos bioszkönyvben többé kevésbé meg van határozva,csak sajnos nem emlékszem rá.A középkorú 50 körül van,te még bőven fiatal vagy.
2010. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma nagyjából 20-40 a fiatal felnőtt és 40-65 a középkorú. Mindez folyamatosan változik, hiszen 100 éve még 50 év fölött kezdődött az öregség, és a 65-70 évesek már aggastyánnak számítottak.
2010. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenki, máshogy ossza be, és mindenki máshogy néz ki, ugyan annyi idősen. Van két ismerősöm, akik egy évben 40 évesek, voltak, csak pár hónap volt köztük. Amelyikük pár hónappal idősebb volt, ő legfeljebb 30 évesnek nézett ki 40 évesen. Amelyikük meg pár hónappal fiatalabb volt ő legalább 50 évesnek nézett ki, 40 évesen. Valaki szerint 24-től középkorú, valaki szerint 30-tól, de ebből a két állításból már tuti, hogy egyik se igaz. Valaki 35-től számolja. Az átlag életkor férfiaknál kb. 66-68 volt, nőknél kb. 74-76 volt a 20. század közepe táján. Abban az időben egy régi szótár szerint kb. a 35 és az 55 közöttiek voltak a középkorúak, a gyermek kort leszámítva. Gyerekkoromba elfogadtam ezt. Ma már legalább a 35 az tuti, addig fiatal az ember, de már úgy néz ki, feljebb is tehető legalább 40i-g. Valaki 40-től, valaki 45-től számolja. A 20 század vége táján egy egészségről szóló újság a következőt írta: 45 alatt fiatal, 45-60 között középkorú, 60-75 között öregedő, 75-99 között öreg, 99 felett aggkorú. Abban az időben már elfogadtam ezt a változatot. De nem az a lényeg, mi az átlag életkor, hanem hány évre van bekódolva az ember. Az egészségekkel foglalkozó könyvek szerint 120-130 évre. Valaki csak 50-től, valaki meg csak 55-től tekinti középkorúnak, elképzelhető valaki még feljebbről. A legfrissebb verzió így szólt egy könyv szerint: 55 alatt fiatal, 55-68 között középkorú, 68-76 között öregedő, 76-84 között idős, 84-99 között öreg 99 fölött aggkorú. Legutóbb most már ezt a verziót fogadtam el, és egy hivatalos beosztásnak ezt már teljesen jónak látom. Az, hogy ki meddig él, hogy néz ki, az legnagyobb részben attól függ, hogy ki mennyit törődik az egészségével, de a földkerekségen, sok ember nem törődik az egészségével, és mivel ez mindenkinek a saját felelőssége, ezért mindenkinek meghagyom a saját véleményét. De a fiatalság tulajdonképp lelki állapot, mert az ember annyi idős, amennyinek érzi magát, és ez a legfontosabb, lényegében az egészség.
2015. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!