Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kezdjek...

Szerintetek hogyan kezdjek neki egy igazi könyv írásának? Már kiskorom óta szeretnék író lenni, és már próbálkoztam is de sosem az igazi. Szerintetek hogyan kezdjek hozzá? Milyen kritériumok vannak? És hogyan megy a könyvkiadózás meg ilyenek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 22. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

 

A könyvkiadás a legutolsó dolog, amire gondolj. Sőt, ne is gondolj rá, amíg nincs készen a történet, teljesen felesleges. Viszont legyen vázlatod a teljes történetről, amelyben minden mozzanat, minden cselekményszál le van írva és ki van fejtve, írhatsz külön jellemzést minden karakteredről, ahol a karakterfejlődést is ábrázolod. Ha ez megvan, a vázlat alapján leírod a történetet és kiegészíted a környezetábrázolással, leírásokkal. Próbálkozz a hópehely-módszerrel vagy ami bejön, a lényeg, hogy a TELJES történet legyen meg a fejedben, az "és mindenféle kalandokba keverednek" nem vázlat.


Fontos, hogy ne könyvet akarj! A könyv csak egy megjelenési forma, a lényeg a történet, azt akard leírni, elmesélni.

2018. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csicsky ***** válasza:
16%
Küldtem egy összeállítást privátban, amit azoknak szoktam elküldeni, akik kedvtelésből, hobbiból írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (tanácsok, linkek, szakirodalom, tesztolvasók, könyvkiadás, stb.). Ez egy válogatás, aminek az összeállításában többen is részt vettek, olyanok, akik szintén írogatnak és elsősorban a kezdő íróknak szeretnének ezzel segíteni (itt gyakorlatilag minden alapvető dolog egybe van gyűjtve, amire szüksége szokott lenni egy kezdő, vagy amatőr írónak), gondolom, te is hasznát tudod majd venni.
2018. márc. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó tanácsok köszönöm!😊 mindkettőtöknek ment a zöld kéz vagy mi😊
2018. márc. 27. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!