Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vesmondó versenyre ötletek?

Vesmondó versenyre ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat keresgéltem, de nem találtam oylat, ami igazán hozzám illett volna. Tavaly Arany Jánostól A tudós macskája című verset mondtam el, és nagyon jól előtudtam adni, mivel nagyon tetszett a vers, és a stílusa is hozzám illő. Kérlek mondjatok nekem ehhez hasonlóakat, vagy olyat, amiben van párbeszéd, és ha lehet tanulságos, akár lehet ballada is. Mindenkinek előre is köszönöm!

2018. márc. 30. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A versmondó versenyt minek jegyében, vagy milyen alkalomból írták ki?
2018. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szokásos iskolai rendezvény, amit minden évben megtartunk, a költészet naján. 14 éves lány vagyok egyébként, ezt még nem írtam hozzá...
2018. márc. 31. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Arany nyelvezete, stílusa közel áll hozzád. Mit szólnál Arany János: A fülemile c. verséhez? Humoros, tanulságos, nagyon jól előadható vers.

Életkorodból kiindulva túl komoly érzelmeket és mondanivalót tartalmazó verset még nem választanék, mert az ilyen tartalmak hiteles előadásához kellő élettapasztalat is szükséges. Petőfi versek is nagyon jól mondhatók, ajánlanám Neked közülük pl. "Jövendölés", vagy a "Csokonai" című verseit. Előbbi komoly, utóbbi könnyedebb, víg kedélyű vers, de mindegyik nagyon jól előadható vers.

2018. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elolvasom őket! Ha döntöttem, szólok :)
2018. ápr. 5. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!