Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » AliExpress, DHL, vámkezelés?...

AliExpress, DHL, vámkezelés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Alin rendeltem egy viszonylag nagyobb értékű terméket, melyet a DHL szállít ingyenesen. Természetes, hogy felmerült a vám kérdése bennem, viszont az eladó többszörös állítása szerint a vám már fizetve van, ennek ellenére kaptam emailt a DHL-től, hogy vámkezelés van folyamatban. Ebben az esetben mi a teendő?

2018. ápr. 1. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit keveredve vannak a dolgok:

A DHL akkor intézi a vámot ha külön az ő expressz szállításukat veszed igénybe, akkor viszont ki kell fizetned a fizetett összeg után az áfát (27%). Ha ingyenes volt a szállítás és a posta kézbesít, akkor a vámvizsgálat az országba érkezéskor történik, és vagy fizetned kell, vagy nem. ERről viszont nem a DHL értesít téged. Ha nyomkövetést használsz akkor a rendszer kiírhatja (ez nem a DHL, lehet ezzel kevered), ha pedig a vám elé állítás során fizetned kellesz akkor a posta küld SMS-t (ha megadtad a számod). Ha elérted az áfafizetési határt akkor pedig vámnyilatkozatot kell tenned, majd átvételkor kifizetned az áfát + ~3 ezer forint eljárási díjat.


Külföldről csak úgy rendelj, ha belekalkulálod ezeket a fizetési kötelezettségeket, és akkor nem fog meglepetés érni. Nagyjából 7000 forint feletti érték esetén várható az áfafizetési kötelezettség, plusz az eljárási díj.

2018. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, rosszul fogalmaztam. Ingyenes szállítás járt a termékhez, melyek a DHL végez az expressz szállítással.

Az értesítéseket a DHL-től kapom, így a vámkezelési emailt is.


Egyedül azért vagyok bizonytalan, mert ez az első nagyobb összegű vásárlásom, de az eladó szerint az összes költség fizetve van.

Köszönöm a választ.

2018. ápr. 2. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, én is vásároltam már így. A szállítás tényleg ingyenes. A vámkezelési eljárás nem, az kb 5000 forint a DHL-nél, plusz átvételkor megfizeted nekik a 27% áfát is, hiszen ők ezt a vámkezelés során kifizették neked.

Mivel az expressz szállításnál automatikusan kötelező a vámkezelés, nem úgy mint a postával való kézbesítésnél ahol vagy megfogják a vámon, vagy nem. Számíts arra, hogy átvételkor ezt az összeget majd kéri a futár, plusz egyéb kitöltött nyilatkozatot is (büntetőjogi nyilatkozat a küldemény valóságtartalmáról), amiről elvileg értesítettek vagy meg is küldték csatolva.


Konkrétan így néz ki: Amennyiben vámkezelni kell a küldeményedet, a DHL küldeni fog SMS-ben és e-mailben is értesítést róla. Az e-mailben hivatkozni fognak egy importnyilatkozat kitöltésére, majd külön kérni fogják hogy mellékeld a fizetésekről szóló számlát és egyéb bizonyítékokat. Ha bármilyen egyéb körülmény is felmerül amelyből nem egyértelmű a végső ár, akkor kitöltetned még veled egy büntetőjogi nyilatkozatot is az adatok valóságtartalmáról. Ezeket e-mailben megküldöd, feldolgozzák és ez még mindig Kínában a vámon történik, addig ott parkol. Ha a vámeljárásnak vége és ők kifizették az áfát, akkor már jön is repülővel a csomagod és pár nap múlva átveszed. Majd a futárnak kifizeted az áfát és az eljárási díjat. Plusz még úgy emlékszem hogy a futárnak is át kellett adni 2 nyilatkozatot, de szerintem az a felelősségvállalási volt és még valami. Mindegy, mindenről értesítenek és leírják mit kell csinálni.

2018. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Így történt, ahogy mondod, viszont beszéltem az eladóval és azt mondta, hogy ne fizessek semmit, mert ő már elintézett mindent. Eladó ki tudja ezt előre fizetni? Esetleg ha még ezt meg tudnád írni. :)


Egyébként nézem a trackinget, közben Hong Kongból már Németországba került, úgyhogy gondolom előre szólhattak, hogy mire ideérne, már meglegyenek a dolgok.

2018. ápr. 2. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy az eladó helyetted elvégezte a fizetnivalót és neked nincs már dolgod vele. Én még így nem vásároltam, de elképzelhetőnek tartom hogy valaki átvállalja a költségeket. Nálam azért lenne az átvélnél a biztonság kedvéért pénz, mert ki tudja...
2018. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Legalábbis ezt állítja. Ma reggel megérkezett Ferihegyre a csomag, több időt nem tudok várni, mert nem lenne szerencsés raktárdíjat is fizetni. Felteszem kellene egy igazolás az eladótól, amit napok óta várok. Nem tudom, van-e esély arra, hogy kifizesse, ha egyszer már rajtam behajtották, mindenesetre a DHL-nek írtam ezzel kapcsolatban.

Nagyon köszönöm a segítséged, majd a fejleményeket azért megosztom.

2018. ápr. 3. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!