Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segédápolói állás?

Segédápolói állás?

Figyelt kérdés

Most elsőéves mentőtiszt hallgató vagyok. Nem vállaltam munkát, mert bizonytalan voltam a képzés nehézségét illetően és gondoltam egyszerűbb, ha először csak a tanulásra koncentrálok.

Egyik gyakorlati oktatóm említett nekünk egy lehetőséget, ami nagyon megfogott, viszont semmi információt nem találok róla :/

Szóval elvileg egy teljesített egészségügyis képzésben töltött félév után lehet kórházban segédápolóként dolgozni.

Ki mit tud erről? Miféle úton-módon?



2018. ápr. 5. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
A segédápolónak "elméletileg" semmi "szakmait" nem kell végeznie. Ágyazás, beteg mosdatás, pelenkázás, etetés-itatas. Tehát mondhatni, hogy már túlképzett is leszel. Viszont vannak kórházak, osztályok ahol kevés a szakápoló, így jut a segédápolónak is szakmai feladat. Szerintem mindenképp a kiszemelt kórházban érdeklődj a munka után!
2018. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól mondta az első válaszoló!


A segédápolói munkakörbe tartozik csak és kizárólag az alapellátás, amihez végzettség szempontjából elég csupán a nyolc elvégzett osztály.


Én is dolgoztam úgy, mint segédápoló. Azt kell hogy mondjam, minden kórházban szinte egy segédápolónak ennél sokkal többet kell tudnia.


Nyilván a maga mellé beosztott szakápolón múlik, hogy mennyit enged, hiszen az ő felelőssége, de iszonyatosan nagy segítség nekik, ha segédápoló is több mindent meg tud csinálni mellette.


Ha megjegyezhetek névtelenül, és kórháztól függetlenül valamit (ugyanis nem biztos, hogy örülne neki a volt főnővér) én ott tanultam ki mindent a szakmáról. Neked a mentőtisztihez is hatalmas segítség lenne. Tisztit is sokan előnnyel kezdik, mivel mentőápolókból lesznek sokan mentőtisztek.


Na most én segédápolóként tanultam meg vénát biztosítani (traumán dolgoztam, szóval a legnehezebb esetekben is volt részem gyakorolni), infúziós szereléket kezelni, gyógyszerelni (nyilván odafigyelés mellett), akut sérültet ellátni, artériát szúrni, vért venni és emellett a magas szintű elsősegély-nyújtás több részét.


Alapápolásban csak és kizárólag akkor volt részem, amikor fürdettünk, tehát este. De nagyon jó csapatba kerültem és sokat segítettek. Nem volt kivétel segéd és szak között.


Azóta rezidens orvos vagyok, traumatológus szeretnék lenni. Nagyon meghatározó volt az az egy év, amit én eltöltöttem az egyetem előtt osztályon, szóval csak ajánlani tudom. Lesznek nehézségei, de később rájössz mentőtisztként is, hogy ez bizony megérte.


Sok sikert, és tarts ki a hivatásod mellett. Nagyon szép szakma!

2018. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!