Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem értem, hogyan működik...

Nem értem, hogyan működik ncore-on ez a seed-kötelezettség. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Szóval, ugye a hónap végéig vissza kell seedelni a letöltött linkeket. Van 5 hitnruomn, tehát ugye ha 5 torrentet nem sikerül visszaseed-elni a "hónap végéig", akkor azt még elnézik. Na de hogy kell érteni a "hónap végét"? Ha tegyük fel 31-án letöltök 10 torrentet, akkor holnap már büntit kapok?

Olvastam többször is a szabályzatot az oldalon, de nem tudtam kiigazodni rajta...

Úgy képzelem el, hogy a torrent letöltése után eltelt 30-31 napon belül kell teljesíteni a seed-kötelezettséget. Igazam van?



2018. ápr. 8. 13:38
 1/4 A kérdező kommentje:
És nem tudtam, melyik kategóriába sorolható a kérdés, ezért megkérnék szépen egy moderátort, hogy rakja helyre. Köszönöm!
2018. ápr. 8. 13:41
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha a hónap első felében töltöd le, akkor hónap végéig tart a határidő. Ha a hónap második felében, akkor következő hónap végéig, pont azért amit írsz: nem tudsz 2 hetes határidőt tartani ha a hónapból már nincs hátra 2 hét. Az oldalon is külön leírják egy táblázatban a példákat, és hogy mit jelent a 2-6 hetes limit:


"A rendszer csak a hónap végén ellenőrzi a seedkötelezettséget, tehát minimum 2 hét, maximum 6 hét van a teljesítésre."


A 6 hét pedig úgy jön ki, hogy ha a hónap 17. napján vagy utána töltesz le valamit, akkor a két hét már belecsúszik a következő hónapba, és a következő ellenőrzés 4 hét múlva lesz, mert az mindig csak a hónap végén történik.

2018. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmm, hát 11-12 napja töltöttem le a jelenlegi torrentjeimet. Akkor ezeket április végéig kell visszatölteni(?)
2018. ápr. 8. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ez le van írva táblázatszerűen a wikiben hogy a hónap adott napjaihoz mérve mikor telik le a limited. Én nagyon leegyszerűsítve azt mondom, hogy ha a hónap 17. napja előtt töltötted le, akkor a hónap végéig még el tud telni 2 teljes hét, ezért a hónap végéig tart a limit.


Ha a hónap 17. napja után töltöttél le valamit, akkor a második hét már átcsúszik a következő hónapra. Mivel a rendszer azt vizsgálja hogy eltelt-e 2 hét, ezért ebben az esetben nem telt, így nem is büntetnek. Ezért ez az ellenőrzés már csak a következő hónap végén tud megtörténni, és így jön ki a 6 hetes limit.


Ha április 14-én töltöttél le valamit, akkor a 2 hét április 28-án telik le. Még a hónap vége előtt, és a hónap végén ellenőriznek = 2 hetes limit.

Ha április 20-án töltöttél le valamit, akkor a 2 hét május 4-én telik le, és a következő ellenőrzés már csak május 30-án lesz. Ez (maximum) 6 hetes limit.

2018. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!