Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az iskolám kötelezhet emelt...

Az iskolám kötelezhet emelt tantárgyak tanulására?

Figyelt kérdés

Elvileg szabadon választhatnánk, hogy akarunk-e emelt szinten tanulni valamilyen tantárgyat, vagy sem.

De ugy gondolják nálunk, hogy mivel több órát nem tehetnek be egy hétre, ezért plusz emelt órákat akarnak tartani. Nekik ez tök jó, mivel nekik ez plusz pénz, nekünk meg plusz szopás, mivel alap szinten nem értjük némelyik tantárgyat, nem hogy emelten tanuljuk.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy ezt így megtehetik?



2018. ápr. 11. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Emelt óra nincsen, emelt érettségire van. Emelt szintre felkészítő óra van, ami általában fakultáció. Ennek a látogatására nem kötelezhetnek, de nyilván próbálnak azért rábeszélni. Az a kötelező, ami az iskola helyi tantervében kötelezőként van megjelölve. Ennek hozzáférhetőnek kell lennie (iskolai honlap, könyvtár, titkárság).
2018. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nálunk úgymond "szabály" 1 faktot felvenni. Nem hinném, hogy szívás lenne azt a tárgyat tanulni 2 évig, amit később az egyetemen úgy is sokkal részletesebben kell tudnod - és amire nem 2 év van sajna. :D Plusz így legalább szokja az ember a terhelést, én két faktot vittem, heti 40 órát voltam a suliban, de egyszer sem nyafogtam - se gimiben, se egyetemen. :) Nem bántásból írom, de nálunk aki egy faktot se tudott rendesen vinni, nem is ment tovább egyetemre..
2018. ápr. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a plusz pénzt az kétlem.... :D


Milyen iskolába jársz szakgimnáziumba vagy simába?

2018. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!