Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közalkalmazottaknál mennyire...

Közalkalmazottaknál mennyire csökkenthető a felmentési (felmondási idő) az előírt 2 hónapról?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként dolgozom (nem oktató, nem tanár), és mivel találtam egy másik munkahelyet, szeretnék felmondani. Az új helyen nagyon szeretnék, ha 30 nap múlva tudnék kezdeni, azt olvastam a Kjt-ben, hogy a felmentési/felmondási idő 2 hónap. A főnököm rendes, valószínűleg elengedne 30 nap után ha van rá mód jogszabály szerint. A kérdés tehát a következő, van rá lehetőség, hogy a 2 hónapos jogszabály szerinti felmondási időt lerövidítsük 30 napra?

Vagy ha csak a munkavégzés alól ment fel a második hónapban akkor van már lehetőségem egyből új munkaviszonyt létesíteni (ez az opció szerint, már nem dolgoznék, de a jogviszonyom még fennállna a régi és már az új helyen is)?

Jogszabályi hivatkozásokat szívesen fogadok. Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. ápr. 11. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A 2 hónap az jár, arra fizetést kapsz, szerintem ne mondj le róla.

Viszont azonnalra felmenthetnek a munkavégzés alól és mehetsz az új helyre már másnap.


Meglepő, de nem tiltott a 2 8 órás főállás egyszerre :-)


(volt KTV-s)

2018. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Tehát ha jól értem működhet az, hogy 1 hónapot ledolgozok és megyek a másik helyre (ha úgy alakul, még ezért a második hónapért is kapok pénzt:D)?
2018. ápr. 11. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!