Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha vlkinek megakarom tudni a...

Ha vlkinek megakarom tudni a számát a akkor a tudakozó megtudja mondani?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem titkositott, van ra esely. Feltoltokartyas mobilszamot biztosan nem mond meg, es a vezetekesek kozul is rengeteg le van tiltva.
2018. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Feltoltokartyas mobilszamot biztosan nem mond meg". ← Ez nem biztos. Az én két feltöltőkártyás mobilomat megmondják, online tudakozóban is szerepelnek, mert úgy töltöttem ki az adatnyilatkozatokat.
2018. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 csakhogy ehhez kifejezett beleegyezo nyilatkozat kell, alapbol tiltjak, es az ugyfelek kb. 0.001%-a valasztja...
2018. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy csakhogy ehhez kifejezett beleegyező nyilatkozat kell, tudom. Írtam is, hogy úgy töltöttem ki az adatnyilatkozatokat. Oka van, mert így többen tudnak megtalálni.

Vállalkozásoknak akár 50 feltöltőkártyás (a szerződés szerint előre fizetett díjú) telefonjuk is lehet. Vannak is ilyen telefonok.


Nem ismerek ilyen adatot, lehet, hogy hiteles az az arány, amit írtál. De a tudakozóban vélhetően nagyobb arányban keresnek nyilvánossá tett számú víz-, gáz, fűtésszerelő, duguláselhárító stb. telefonszámot, mint azt titokban tartó magánszemélyét.

Így az, hogy a tudakozó milyen arányban mondhat meg feltöltőkártyás számot, egész más arány, minthogy hány nyilvánossá tett ilyen szám van.


De, mindegy milyen az arány, az valótlan állítás, hogy a tudakozó feltöltőkártyás mobilszámot biztosan nem mond meg.

Az igazság az, hogy a tudakozó feltöltőkártyás mobilszámot csak akkor ad meg, ha a szám tulajdonosa erre felhatalmazta.


Csakhogy, nem értem, miért kell ezt a szolgáltatáscsoportot kiemelni? A tudakozó, telefonkönyv szolgáltatásnál ugyanez vonatkozik a havidíjas rádiótelefonokra, vagy vezetékes telefonokra is. Engedélyezni kell a nyilvánossá tételt, annak pedig többféle formája van; lehet minden adattal, illetve adatkorlátozással is.

2018. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!