Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha töltve hagyom a tárat...

Ha töltve hagyom a tárat akkor elgyengülhet benne a rugó?

Figyelt kérdés
Érdemes esetleg mindig kiüríteni a töltényeket, vagy maradhat benne?

2018. ápr. 14. 01:48
 1/5 anonim válasza:
91%

A modern felautomata fegyvereket ugy tervezik, hogy ez ne legyen problema. Meg a nagy kapacitasu tarak (15+) is gond nelkul tarthatoak teljesen toltve, hosszu idon at (evekig)

Az itt hasznalt rugok nem az osszenyomott allapotukban gyengulnek, hanem a tagulasi/osszenyomasi ciklus soran. A surun hasznalt tarakat ezert idonkent nem art cserelni a gyarto ajanlasa szerint.


Fontos megemliteni, hogy a jelenleg hatalyos magyar torvenyek ertelmeben fegyvert es loszert kulon kell tarolni.

2018. ápr. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2018. ápr. 14. 07:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizony gyengül, mint bármilyen más rugó. Főleg ha ráz riasztó, amihez az éleshez képest siralmas minőségű alapanyagokat használnak.

Ettől függetlenül a lőszer, vagy töltény miatt is érdemes kitárazni, ugyanis ha hetekig, hónapokig a tárban hagyod és rá sem nézel, lehet korrodál, szennyeződik a lőszer/töltény, gyengül a rugó és éles helyzetben meg csodálkozol, hogy miért nem adogat rendesen a fegyver, vagy éppen miért lesz akadályod egy korrodáltsága miatt széthasadt/szétrobbant hüvelytől.

2018. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gyengül el, akár évekig is bírja a gáz+riasztó tárja ha jó minőségű. Bár igaz a törvény szerint külön kell tárolni a lőszert a tártól de ezt civilben még ők is beismerték, hogy baromság mert ha betörnek hozzád nem hinném hogy lenne időd előkapni a "gyermekek számára nem hozzáférhető kulcsra zárható" helyről a lőszert és tárazni percekig.
2018. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó soká visszatértem a poszthoz, a kulcsra zárható tárolót én úgy oldottam meg hogy alapvetően adott egy ujjlenyomat érzékelős zár amit beépítettem egy vastagabb falú szekrénybe. A zárat gyakorlatilag 2 vékonyabb léc tartja, így az ajtót gyerek nem tudja kinyitni, viszont ha baj van egy nagyobb rántás és kiszakad a helyéről a zár. Miután elvégeztem a dolgom, ahhoz hogy vissza tudjam zárni az ajtót, csak vágok oda új léceket. :) Nagybátyám szerint (aki rendőr) határeset, viszont legális.
2019. máj. 26. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!