Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez lehet Gyertya-hiba? Vagy...

Ez lehet Gyertya-hiba? Vagy ti mást mondanátok?

Figyelt kérdés

Szerelővel egyeztettem telefonon de időpontot csak 1 hét múltára kaptam, de ő az elmondottak alapján azt mondta hogy szerinte a gyertyával lehet a gond, szerintetek? Gyertya-hiba? Vagy inkább más? Kuplung? Motor?

---------------

Suzuki Swift GL 2001

Hosszas dugóban araszolás után kettesbe váltva rángatni kezdett, ami fentebb váltva elmúlt, majd nem sokkal ezután a motortérből zörgő hang hallatszott. Jelenleg a rángatás kevésbé, de a zörgő hang szinte folyamatosan jelen van.


Amikor elindulok a kuplung felengedésekor elkezd rázni, ha visszanyomom abbahagyja. Magasabb sebességnél/fokozatnál már nem jelentkezik. Kettesben, amikor leveszem a lábam a kuplungról akkor ugrál az autó. Inkább ráng, mint ha nem lenne jó a váltás , vagyis ilyesmi.

---------------

Szóval kettesben, amikor leveszem a lábam a kuplungról akkor ugrál az autó, vagyis Inkább ráng, mint ha nem lenne jó a váltás, vagy ilyesmi.

---------------

Magasabb vagy alacsonyabb sebességnél/fokozatnál már nem jelentkezik a probléma csak épp akkor.

---------------

u.i.

Csütörtökön elindultunk a szerelőhöz, sajnos késtünk és már bezártak,

VISZONT míg odaértünk nem volt semmi gond, nem produkálta a hibajelenséget, aztán elmentünk egy próbaútra úgy 5-10km-t mentünk és nem volt baj,

aztán ismét jelentkezett a probléma.


Ezt követően észleltelek:

Kettesben mikor felemelem a kuplungot akkor rángat az autó, ha gyorsabban megyek akkor nics probléma. A motortérben valami zörgő hangot ad ki, vszont mint ha kevesebbet rángatna, ez a pedálnál és kormánynál érződik. A kormánynak, nem mernék megesküdni rá de mint ha picit nagyobb lenne a holtjátéka.

---------------

Néhány KÉP, én nem láttam rajta semmi utaló jelet de ki tudja, talán valaki észreveszi a hiba forrását is.:

/ - / [link] / - /


2018. ápr. 16. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából a gyertya miatt max rángatna, de a rázkódás meg a rezonancia inkább valami tartóbak lenne. Ezt tökéletesen illene is a képbe, de akkor meg nem lett volna úgy, hogy másik alkalommal tünetmentesen mentél volna. Ha gyújtás baj van, annak nincs csörömpölő hangja. Talán mindkettő lehet.


Bár elnézve a képeket volna egy teóriám. Valóban gyertya/gyújtás hiba (lehet kábel is akár) és mikor kihagy valamelyik henger másképp rezonál a motor. Elnézve a képeket könnyen lehet, hogy a leömlőnél rezeg úgy valami hővédő lemez. Az a baj, hogy nehéz bölcsnek lenni. Ezt majd látnia kell a szerelőnek.

2018. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerelő mindenképp látja, csak sokára kaptam időpontot és addig is jó lenne pár dolgot tudni és okosabbnak lenni hogy mire lehet számolni az anyagiakat illetően
2018. ápr. 16. 18:13
 3/3 A kérdező kommentje:

Elvittem szervizbe, nem találtak semmi fizikai elváltozást...


Mentünk vele jópár kilómétert, úgy 1 órát aztán megint előjött...


???

2018. ápr. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!