Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmus lenne?

Ez már alkoholizmus lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok 18 éves fiú vagyok, két éve naponta elfogyasztok két üveg bort. Nem szeretném tovább folytatni ezt az életmódot...Mire számíthatok, ha abba hagyom? Szerinetek mennyire súlyos a helyzet?

2018. ápr. 21. 23:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne értsd félre a szándékot, nem akarom lenyomni a torkodon hogy márpedig aki így-annyit-ahogy iszik mint az apád, akkor ő alkoholista és akkor meg kell bélyegezni. De sokan nincsenek tisztában azzal hogy mennyire kevés kell ahhoz hogy valakit alkoholistaként lehessen definiálni.


Mert ugye szinte mindenki előtt az a kép lebeg, hogy az alkoholista az aki minden nap részeg, aki a kocsmában kezdi a napot egy felessel, akinek már leromlott az elméje, elhanyagolta magát, napi szinten a kocsmába jár piálni és részegen távozik onnan, stb... Pedig ez már az alkoholizmusnak a magasabb foka (azok akik reggel ivással kezdenek hogy ne remegjen a kezük például már olyan szinten függők, hogy ha nem innának akkor durva elvonási tüneteket okozna, egészen egy epilepsziás szintű rohamig, ez pedig már a leépülés végén van, ahol egy teljes megvonásba simán belehalhat).

2018. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Értem én mit akarsz mondani, nem értem félre. Én eddig nem tudtam hogy ez is alkoholizmusnak számít. Ez szerintem nagyon gyakori, és talán mindenkinek van akár több ilyen ismerőse/családtagja. Nem foglalkozom vele igazán, értelek :)
2018. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Egy hétig bírtam tisztán. Ma megint elkezdtem...egy sörrel indult az egész. Úgy magával ragadott. Nem gondoltam volna. De holnap megint megpròbálom, fokozatosan nem menne, nem bírom megállni az első kortytòl.
2018. ápr. 30. 21:04
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen is van.

Akkor pedig el kell határolódni tőle. Otthon se legyen egy korty se, és ne menj olyan helyre, ahol van.

2018. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!