Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak egy igazán jó...

Hogyan írjak egy igazán jó könyvet?

Figyelt kérdés
Két éve gyakorlok írni, most már elég jó minőségű. Van sok ötletem, csak nem tudok pár dolgot: Hogyan készítsek vázlatot? Hogyan, miben írjak? Milyen betűtípusban? És ez a kiadásos dolog hogyan jár el? Előre is köszi. Ha akartok részleteket is kérhettek majd :D

#könyvírás #Kérdésel
2018. ápr. 22. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen könyvet szeretnél írni?
2018. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Átlag két-három hetente írok részletesen a kiadásról. Szakmabeli vagyok, megfontoltan, hozzáértéssel írok, de sokszor feleslegesen. Kérdező rá se néz, meg lepontozzák olyanok, akiknek fogalmuk sincs erről.

Előbb legyen meg a könyv, utána gondolkozz csak a publikáláson.

A technikai dolgokról csak annyit, hogy ne akarj semmit sem formázni, tök mindegy milyen betűtípust használsz.

Csak gondot okozol a tördelőnek ezekkel.

Entert csak bekezdésenként üss be, sorok végén ne.

ne csinálj helyet tabulátor nyomogatásával, szóközökkel. Ezeket is csak ki kell szedni.

Hagyományos könyvkiadás esetén arra számíts, hogy nagyon sok pénzed fogja bánni, a nyereség esélye szinte semmi.

2018. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

'Hogyan készítsek vázlatot? Hogyan, miben írjak? Milyen betűtípusban?'


- altalanos iskola 4. osztalyban mar tanulnak vazlatot irni a gyerekek. Neked ez meg nem megy...?


- akar pizsamaban is irhatsz. Komolyabban: a TARTALOMMAL foglalkozz, ne a fancy szovegszerkesztovel. Akar Jegyzettombot is hasznalhatsz, mindegy.


- na itt van vege mindennek, ha a betutipus a legfontosabb kerdesed, biztosan nem vagy meg kezdo ironak sem nevezheto.


A kiadasrol elottem mar szoltak, kar ismetelni.

2018. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ifjúsági irodalmat elsősorban / nem lerágott csonthoz hasonló/ . Aztán jöhetnek a fantasy stílusúak és a krimi.
2018. ápr. 22. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vázlatolok, mert utálom csinálni, de kell, hogy átgondolom az egész sztorit. Három részre elosztom, legyen biztos eleje, és tartson valahová a közepe, a vége legalább nagyjából legyen lezárva. Aztán innen osztom körülbelül fejezetekre, de ezt már íráskor cserélhetem, vagy átírhatom, a lényeg, hogy meg legyen az alapja mindennek.

Aztán nekiállsz írni, írni, ha elakadsz és van egy vázlatod, akkor folyathatod teljesen máshonnan, aztán összekapcsolod. Kell a váz, mert ott van egy 300 oldalas történetem, ahol sok minden nem függ össze jól, mert ide oda ugráltam és nem lett logikus az egész. De vannak nagyon jó oldalak, ahol leírják, hogy érdemes csinálni, nézz meg párat, nekem segítettek. A kiadás részt pedig várd meg, míg elérsz legalább az utolsó átolvasáshoz. Sok sikert!

2018. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!