Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Halt már meg testvéred vagy...

Halt már meg testvéred vagy gyereked? Ha igen, mennyi idő volt amig feldolgoztad? Vagy amig eltudtál menni a barátokkal esténként?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 11:52
 1/1 anonim válasza:
Én inkább úgy kérdeztem volna, hogy veszítettél-e már el közeli hozzátartozót. Vagy ilyesmi. De még így is elég érzékenyen érintheti azt, akinek igen a válasza. Hogy ki mennyi idő alatt dolgozza fel, az nagyon változó, de úgy tapasztalom, hogy hosszú idő, és nem 1-2 nap vagy hét. Régebben volt olyan, hogy "gyász év", mint fogalom. Lehet, hogy még ma is létezik, nem tudom. Talán az idősebbek körében. Na, szerintem ez pont azért gyász év és nem gyász hónap, mert egészségesen 1 év az az idő, ami alatt fel kell tudni (na ez a kell is rosszul hangzik), dolgozni az elhúnyt elvesztését. Ha ezen idő alatt sem tudjuk elengedni halott szerettünket, akkor érdemes mondjuk szakemberhez fordulni, aki tud ebben segíteni, hogyan folytassuk az életünket az elhúnyt szerettünk nélkül, de az emlékét megőrizve a szívünkben.
2010. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!