Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is katasztrófával...

Szerintetek is katasztrófával járna, ha valóban vegyítenék a Star Wars és a Marvel univerzumot?

Figyelt kérdés

Én a Star Wars-t szívből imádom, de a Marvel-t nem. Nem szólom le, egyszerűen hidegen hagy. Az új hírek szerint, mivel, hogy mind a kettő a Disney tulajdonában van, vegyíteni akarják a kettőt. Szerintem az emberek végleg megutálnák a Star Wars-t, és a Marvel rajongók se hinném, hogy túlzottan örülnének.

Nektek mi a véleményetek?



2018. ápr. 25. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Star Wars-t már nem rontja el ha egyesül a marvellal.

Nagyjából a Jar jar karakter óta süllyed a szintjére. Pedig régen olyan jó volt. Most meg egyre rosszabb.

2018. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban gondolkodtam ezen :D


Szerintem teljesen szükségtelen, és nem is hinném hogy csinálnának... A két univerzum teljesen másról szól, nem hasonlítanak semmiben azon kívül hogy mind a kettő film és van benne fantasy elem. De ha valami ötlettől vezérelve mégis, akkor max annyit tudnék elképzelni, hogy rátalálnának egy teljesen más galaxisra, "Marvel galaxisra". Na meg valószínűleg a legtöbb rajongó nem biztos, hogy örülne neki.Főleg a Star Warsosok, ugyanis mostanában ma úgy látom hogy a Star Warsnak vannak a lehető legsz*rabb rajongói. Persze nem akarok általánosítani, de a legtöbb rajongónak sajnos minden sz*r és f*s, ami nem az eredeti trilógia.. Már csak ezért se kéne tényleg, mert akkor konkrétan kitörne a 3. világháború.

2018. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> Az új hírek szerint, mivel, hogy mind a kettő a Disney tulajdonában van, vegyíteni akarják a kettőt.


Mondjuk egy így különösebb utánajárás nélkül eléggé kamu hírnek tűnik. Attól, hogy mindkettő a Disney tulajdonában van, két külön életet élő „termékről” van szó, miért akarnák vegyíteni a kettőt? Azért a Walt Disney Pictures jegyez komolyabb, felnőtt filmeket is, meg bár fantáziavilágban játszódó, de mégis komolyabb filmeket is. Néhány példa: A nemzet aranya, Legyőzhetetlen, Tarzan, Tron, Prince of Persia, Karib-tenger kalózai sorozat, Híd Terabithia földjére. Néhány ebből kimondottan nem gyerekeknek szánt film. De ez csak egy része a The Walt Disney Company-nak, igen, megvette a Lucasfilmet, a Marvelt, de alá tartozik a 21st Century Fox egy része, a Miramax, a Hollywood Pictures, így olyan filmek is, mint a Ponyvaregény, Alkonyattól pirkadatig, Kutyaszorítóban, Az angol beteg, Sikoly, Kill Bill, Sin City; Arachnophobia, Láthatatlan, Evita


Mégsem kezdték összekeverni a dolgokat. Meg mondjuk a Marvel és a Lucasfilm bár közös tulajdonosa a Disney, de eléggé szeparáltak.


Oké, de vegyük komolyan a dolgot, képzeljük el, hogy tényleg van ilyen terv…


~ ~ ~


> …katasztrófával járna…?


Nyilván nem járna katasztrófával, nem halnának meg és nem sebesülnének meg tömegek, nem okozna tömegeknek hosszú ideig tartó súlyos lelki traumát stb. Maximum készülne egy film, ami kapna egy <5 értékelést az IMDB-n. Láttunk már ilyet, túléltük…


> Én a Star Wars-t szívből imádom, de a Marvel-t nem.


Más meg imádja a Marvelt, a Star Wars-t, nem. Van, akit mindkettő hidegen hagy, meg van aki mindkettőnek rajongója. A saját ízlésedet persze kifejezheted, de hiba lenne ebből általánosítani.


> Szerintem az emberek végleg megutálnák a Star Wars-t


Nem úgy néz ki. Az IMDB alapján:

IV. Új remény: 8,6

V. A Birodalom visszavág: 8,8

VI. A Jedi visszatér: 8,3

I. Baljós árnyak: 6,5

II. A klónok háborúja: 5,9

III. A Sith-ek bosszúja: 7,6

VII. Az ébredő Erő: 8,0

VIII. Az utolsó Jedik: 7,3

Zsivány Egyes: 7,8


Az eredeti trilógia korszakalkotó volt. Nyilván annak az erejét nehéz lenne visszahozni. Az előzmény trilógia némileg félresikerült, de azért teljes kudarcnak azt sem lehet nevezni, így is sokan nézték meg, és sokan még kedvelik is, vagy legalábbis a hibái ellenére számon tartják az erényeit is ennek a trilógiának. Meg lássuk be, akármennyire is akármilyen, az eredeti trilógia szereplőinek előzményét, háttértörténetét mégiscsak átvitte. A mostani folytatás az előzmény trilógiánál egy klasszissal jobb, de azért az eredeti trilógiát pontszámban nem éri el, de azért erősen megközelíti azt. (A Zsivány egyes kapta a legjobb értékelést, tehát ez a spinoffozás jó iránynak tűnik, számos elemet úgy lehet bevonni a Star Wars univezumba, hogy az nem érződik az eredeti mű megerőszakolásának.)


A mostani trilógiával szemben olyan elvárások vannak a rajongóktól, ami az eredeti trilógiával szemben nem merült fel, és az eredeti trilógia sem teljesítette ezeket az elvárásokat. (Pl. hogy Snoke kicsoda, honnan jött, az nem derült ki, és ez sokan a szemére is hányták az eddigi két filmnek. Nem mintha az eredeti trilógiában bármit is megtudtunk volna az uralkodóról, vagy úgy részletesebben Darth Vaderről. Illetve amit megtudtunk, annak egy jó részét a trilógia befejező filmjéből tudjuk, és ne felejtsük le, most ez a folytatás trilógia még nincs lezárva, még van egy rész hátra. Tehát itt van egy olyan elvárás, amit az eredeti trilógiától nem várt el senki.)


Illetve egymással ellentétes elvárások is vannak a jelenlegi trilógiával kapcsolatban. Ha a régi fordulatokat, a régi hangulatot, a régi szereplőket sorakoztatja fel, akkor az a baj, hogy az egészet a régi trilógia újragombolásának, egyfajta remake-jének fogják tartani, egy újabb bőr lehúzásának, amit felesleges volt leforgatni. Ha meg valami új fordulat, új szereplők, új hangulat kerül képbe, akkor meg az a baj, hogy az új film nem hű az eredeti műhöz.


Tehát látni kell, hogy az új trilógia anélkül, hogy láttad volna, eleve erős hátrányból indult. Ehhez képest egészen jól megoldották a dolgot, még akkor is, ha számos hibáját lehet felsorolni a történetnek, meg úgy a megvalósításnak. Feltűnnek régi szereplők, de már háttérbe szorulnak, illetve kivezetődnek a történetből. Nyilván ez szükségszerű, mégsem szólhat száz év elteltével is Luke-ról, meg Han Soloról a történet, akik kerekesszékkel szállnak le a Millennium Falconról. Átkerülnek régi elemek, de változnak, új elemek is kerülnek bele. A technika változik, a világ változik. Ez is életszerű, csak annak fájó ez, aki valamiféle romantikus nosztalgiával ragaszkodik ahhoz, hogy egy jól megszokott régi világba regresszáljon vissza.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> Nektek mi a véleményetek?


Én kedvelem mindkét univerzumot, bár rajongónak nem mondanám magamat. De az alapkoncepció is némileg problémás. Eleve más a két univerzum – ha lehet így fogalmazni – fizikája. Eleve az egyik réges-régen játszódik egy messzi-messzi galaxisban, a másik meg napjainkban a Földön, vagy legalábbis a mi univerzumunk egy változatában. Nehéz elképzelnem, hogyan lehet a kettőt egyesíteni. A véleményem az, hogy ez egy olyan öszvér lenne, aminek kevés rajongója lenne, talán készülne egy vagy két film, aztán elfelejtenénk, ugyanúgy, mint a Star Wars karácsonyi különkiadását.


De ki tudja? Ez megvalósítás kérdése. Bár nehezen tudom elképzelni, de akár lehet a két univezumot úgy is egyesíteni – főleg ha csak laza szálakkal kötődik az egyik a másikhoz, mondjuk lézerkardok meg jedik nem tűnnek fel a Marvel világában, de mondjuk egy hutt, vagy egy vuki igen –, hogy abból egy egészen nézhető valami lesz, aminek lesz néhány rajongója, ami alkalmasint akár egy folytatást is megér.


De mondok egy másik példát. Ott van az Alien és a Predator esete. Két külön univerzumnak, filmnek indult. Az Alient kedveltem, a Predatort finoman szólva kevésbé. A kettő ötvözete elsőre meglepő ötletnek tűnt, de azért kivitelezhetőbbnek, hiszen mindkettő idegen fajokról szól, és nagyjából napjainkban, vagy a nem túl távoli jövőben játszódik. Az eredmény számomra egy felejthető film lett. De nem nevezném katasztrófának. A folytatása ígéretes bizonyos szempontból, a Prometheus egész ígéretesnek tűnt, egyszer nyugodtan megnézhető film lett a számomra, de azért moziban nem néztem volna meg. A fojtatást én azért vártam, kíváncsi voltam, mit tudnak kihozni belőle. Az, hogy történetesen nem túl sok jót hoztak ki, az egy dolog, de születhetett volna egy jó folytatás, ami annak ellenére tetszhetett volna, hogy elsőre nagyon bizarr ötletnek tűnt a két univerzum egybefésülése.


Vagy mondok egy másik példát. Ott az Abraham Lincoln, a vámpírvadász című film. Elég bizarr kombináció, keverni egy életrajzi jellegű filmet, egy valós történelmi személyt egy vámpíros történettel. Úgy ültem le megnézni, hogy ez egy ha nem is Zs, de egy F kategóriás vígjáték lesz. De nem. A film cseppet sem volt vígjáték, és sikerült úgy ötvözni a két oldalt, hogy szinte már egy kvázi hihető, átélhető, konzekvens történet jött ki belőle.

2018. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Marvel engem se érdekel annyira, de a Star Warst ez szvsz valóban tönkretenné. Nem örülnék neki, bár szerintem ezt a lépést nem lépik meg. Egyébként ápr. 1-jén Rixon feltöltött egy videót ezzel kapcsolatban. Először bevettem kanyar nélkül! XD Remélem, téged is ez vezetett félre.
2018. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Uccsó! Én egy hírportálon olvastam anno.

2*Sü!

Nem általánosítottam semmiben és az IMDB nem minden (mondom ezt úgy, hogy nekem még az Utolsó Jedik is tetszett).

2018. ápr. 26. 23:06
 6/8 2*Sü ***** válasza:
100%

No igen, egy szavadat félreolvastam, „megutálnák” helyett „megultálták” jött át. :-) (Nem mindegy.) Erre volt – immáron teljesen felesleges – reflektálás, hogy az IMDB értékelése és az eladási számok nem ezt mutatják.


Egyébként az IMDB nagyon fals képet tud mutatni egy filmről. Viszont mivel a nézők értékelését gyűjti össze, és ilyen téren ez a legnagyobb oldal, így a nézők tetszési indexét a jegyeladási adatokkal együtt teljesen jól tükrözi. Az más kérdés, hogy nem értékmérő. Lehet egy könnyed, laza, nem túl mély film is nagyon sikeres, és lehet nagyon lehúzott egy olyan film, ami túl mély értelmezést igényelne, amire a nézők többsége már nem képes. Kicsit olyan ez, mintha a gyrost meg a bélszínfilét tejszínes szarvasgomba-mártással vetnénk össze. Ez utóbbi gasztronómiai szempontból nyilván értékesebb, de az is biztos, hogy ma többen ettek gyrost, mit bélszínfilét és lehet, hogy kevesebb embernek ízlene a bélszínfilé. A sikeresség, népszerűség nem értékmérő.


> Én egy hírportálon olvastam anno.


Kis keresgélés után nem találtam hasonló cikket. Egy cikket találtam, amiben az áll, hogy a Marvel Comics – mint cég – tervez egy Star Wars képregény sorozatot. De attól, hogy a Marvel készíti, az nem jelenti azt, hogy a Marvel univerzumát belekevernék, és amit erről a cikk ír, az derül ki, hogy egyáltalán nincs ilyen szándékuk.

2018. ápr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@ 2*Sü - jogos, de az Uralkodó nem is purcant ki a Birodalom visszavág közepén. :D


A kérdésre válaszolva: nem tudom ezt ki írta, de teljesen életképtelen ötlet, két olyan filmes univerzumról van szó, amik gigantikus rajongótáborral és óriási kultusszal rendelkeznek, amiknek több évtizedes hagyománya, története van, külön legendás karakterei, teljesen értelmetlen, értelmezhetetlen lenne vegyíteni a kettőt. Eleve történetet sem lehetne rá írni normálisat, mindkét univerzumnak megvannak a maga szabályai, törvényei, keretei, története és karakterei, óriási káosz, kvázi egy elfuserált fanfiction lenne az egész. Igen, nem feltétlen a katasztrófa, inkább a káosz, a katyvasz vagy a fejetlenség a jó szavak. Katasztrófa azért nem lenne, csak egy értelmezhetetlen film. Én a Star Warsnak óriási rajongója vagyok (igen, az új részeknek is), a Marvelnek annyira nem, de jól megcsinált, nézhető, látványos és szórakoztató filmeknek tartom azokat is (kivéve a Deadpoolt, az tragikusan hulladék lett), szóval van rálátásom a dolgokra, és semmi értelme nem lenne összekutyulni a két univerzumot. De azért szerintem a Disney sem hülye. Szerintem is arról lehet szó amit 2*Sü írt, hogy a Marvel készít majd egy Star Wars témájú képregénysorozatot, ezt én is olvastam már valahol. És azért ez messze nem ugyanaz.

2018. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mopat válasza:
59%
Ez a hír eredetileg, ha megnézitek, 2018.04.01 körül jelent meg számtalan Star Wars témájú hírportálon és netes rajongói oldalon. Április egy-viccnek szánták! Ki is akadtak a rajongók tőle még így is, hát nem elég minden idők legPC-bb idiótasága, meg a kínosra sikeredett technikai megoldások, még ez is!!! Aztán mindenki rájött, ja, április 1, bocsi! Aztán nézünk, ha kiderül, hogy mégis komolyan gondolták, igaz, a ballisztikus pályán repülő lézersugarak, a randa lilahajú admirálisok, a Fátih-1453 filmből idecitált tüzérség, a második világháborús bombázók, a tök értelmetlen és érdektelen tömedék-karakterek(Snoke, Phasma, Rose) után megjön Groot, meg Loki... Igaz, Vasember mindenben technikai fölényben van, meg mindenki más is...inkább dobna a sztorin!
2018. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!