Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előző két évben nem adtam be...

Előző két évben nem adtam be adóbevallást mert veszteséges voltam. Idén viszont jelentős nyereségem keletkezett, tudom-e és hogyan érvényesíteni az előző évek veszteségeit?

Figyelt kérdés

#SZJA-2018
2018. máj. 10. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Minimum éves bevallónak kell lenned, tehát ha az adott évben nyereséges voltál, azt nem kompenzálja az, hogy az előző két évben nem volt nyereséged. Milyen vállalkozásod van? Cég, vagy egyéni? Pl. ha "katás" vagy, és túl léped a bevételi határt, rögtön kiesel a kisadózóból, akár egy hónap alatt is.
2018. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Nem ártana tájékozódni egy kicsit. Két külön tészta az adóbevallás és az adó megfizetése. Adóbevallást akkor is köteles vagy benyújtani, ha az abban megállapított adó nagysága nulla, vagy éppen adóvisszatérítésre vagy jogosult. Munkavállalóként előfordulhat olyan, hogy nem neked kell adót fizetned, hanem az államnak kellene visszafizetnie neked. Még ha ezzel nem is élsz, adóbevallást akkor is be kell nyújtani, és ennek az elmulasztása bírságot jelenthet.


Ha meg egyéni vállalkozó vagy, vagy céged van, akkor meg pláne kötelező adóbevallást benyújtani, a bevétel és kiadás mértékétől függetlenül.


Adóbevallás, így az adott évben fizetendő adó is az adott évre szól. Ha az adott évben nyereséges vagy, adót kell fizetned, teljesen mindegy, hogy előtte hány évig voltál veszteséges. (Néhány kivétel van csak, ami – ha jól tudom – több évre visszamenőlegesen szerepel az adó kiszámításának mértékében, pl. amortizációs költségek stb.)


De még egyszer: Attól, hogy a jövedelmed nem adóköteles, attól még lehet bevallásköteles. Lehet, hogy a fizetendő adó rubrikába 0 fog kerülni, de azt a nullát be kell írni és a bevallást el kell küldeni a NAV-nak.

2018. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 12. 04:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!