Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki külföldre költözne,...

Ha valaki külföldre költözne, és állandóan angolul kellene beszélnie, akkor angolul is gondolkodna?

Figyelt kérdés
Úgy értem amikor magában gondolkodna akkor azt is angolul tenné?
2010. jún. 14. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez így lenne akkor nagyon elbutulna.
2010. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Én kint élek németbe, és sokszor azon kapom magam, h magyar helyet, németül gondolkodok. Ez teljesen normális. Nem lesz tőle senki hülyébb. Sőt, az olyan mintha gyakorolnál. Évek múlva valószínű, hogy már magyarul el is felejtek írni, olvasni, meg beszélni is. Nem fogom olyan gyakran használni, átveszi a német a helyét. Van is ilyen ismerősöm aki már elfelejtette, h kell magyarul. Csak néhány szó maradt meg, azokat is rosszul mondja ki. Németül viszont tökéletesen beszél, pedig Magyarországon nőt fel, és csak 6 éve van itt kint.


És ez persze minden nyelvnél így van. :)

2010. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én még nem tudok jól angolul ennek ellenére sokszor angolul gondolkodom.


Szerintem abszolút lehetséges.


Ismerek olyat, aki japánul szokott gondolkozni ha ideges :D Pedig magyar ő is, csak hobbiból tanult meg japánul pár éve.


És ettől nem fog elbutulni senki, ez marhaság.

2010. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
09:06 Az elbutulást nem arra értettem, hogy idióta lesz. Csak ha én kiköltöznék az usába, angolul beszélnék, de mindenképp magyarul gondolkodnék, mert ennyi gondolati, logikai manővert más nyelvben nem tudsz igazán megvalósítani.
2010. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!