Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan keressek pénzt 14 éves...

Hogyan keressek pénzt 14 éves fiúként?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, sablon kérdés, viszont szükségem lenne rá.

Szülők szóba sem jöhetnek, mivel nem hajlandóak pénzt adni. Ebben az évben amúgy is elég volt a kiadásuk. Viszont nekem meg jön szét a kosárlabda cipőm, amit le szeretnék cserélni egy 15.000Ft-os darabra. A jelenlegit már egy jó ideje vettem 38.000Ft-ért SAJÁT PÉNZBŐL! Van munkatapasztalatom! Viszont most nincs nyár, nincs lehetőség annyi. Hogy tudnák ennyi pénzt összekotorni, akár egyszerűen, akár kín keservesen?



2018. máj. 12. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Sehogy.
2018. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remek, még egy mindent megmondó. Lehetőséget kérdeztem, nem arrogáns, negatív mínősítést jelző szócskát!
2018. máj. 12. 15:51
 3/6 2*Sü ***** válasza:

14 évesen legálisan nem kereshetsz pénzt. Nem véletlenül, mert a szülőknek kell eltartani téged, persze anyagi helyzetüktől függő kereteken belül. Neked az a feladatod, hogy tanulj, vagy éppen pihenj, élményeket szerezz, ezzel alapozd meg a későbbi egzisztenciádat. Az is tanulandó, hogy az ember addig nyújtózkodjon, amíg a takaró ér, az anyagi helyzetéből fakadóan képes legyen lemondani dolgokról, megvárni azt, amíg egy adott dolog anyagi fedezetét összeszedi. Lehet te úgy érzed, most ez a cipő fontos, de valójában sok dolog van, ami ugyanúgy fontos, és nem feltétlenül látod át, hogy most vagy nyaralni mentek, vagy cipőd lesz. Nyilván a nyaralás árán már nem biztos, hogy annyira akarnál cipőt.


Lehet, hogy ez nem tetszik, de ez van. A tény az, hogy hivatalosan 15 éves korában vállalhat valaki munkát, kizárólag a tanítási szünetben és szülői hozzájárulással. 16 évesen már akár tanítási időben is, de még megkötésekkel (max. napi 8 óra, nappali műszak, stb…). Nem legálisan meg senki nem fog foglalkoztatni, hiszen diákmunkások hadából választhat, miközben ha téged alkalmazna illegálisan, akkor csúnyán megüthetné a bokáját mondjuk egy ellenőrzésnél.


Oké, nyilván mások jóindulatára alapozva azért lehet pénzt keresni, mit tudom én, leviszek a szomszéd kutyáját sétálni, amíg nyaral, és kapsz érte némi kis pénzt. De 15 000 Ft valószínű elég macerásan jönne össze, meg nyilván ebben mi nem tudunk segíteni.

2018. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Előzőnek: Értem mire akarsz kilyukadni, viszont szerintem elkellne egy cipő, ha már a talpa jön lefele, a tetejét meg 3 helyen varrták össze mert egy elég rossz darabot választottam, és még csak az árát sem érte meg. Mind1, fogadok el még ilyen lehetőségeket, mint ez a kutya sétáltatósdi, viszont ez speciel nekem nem megfelelő.
2018. máj. 12. 16:00
 5/6 2*Sü ***** válasza:

Nézd… Érthető, hogy vannak dolgok, amik „elkelnének”. Nekem is vannak ilyenek. Hozzá kell tennem, felnőtt, viszonylag jól kereső ember vagyok, de nincs az a pénz, ami 100%-ig elégedetté tenne. Mindenki a maga szintjén nyomorog. Hidd el, az is ugyanúgy nyomorgásnak fogja fel, aki nem tud megvenni egy Ferrarit, és kénytelen az több éves Audijában „nyomorogni”.


A kérdéseidből – egyáltalán abból, hogy ezt a kérdést feltehetted itt – következtetve nem vagy rossz helyzetben. Van számítógéped – ha elfut rajta a Cs:GO, akkor nem egy 15 éves lestrapált gép –, futja internet előfizetésre, és még waveboardozni is van lehetőséged. Szóval nem arról van szó, hogy nincs mit enned, vagy minden ruhád foltos, így akármennyire érthető a vágyásod egy új cipőre – ami valószínű nem az utcai cipőd, hanem már egy második, akárhányadik cipő –, ez a vágyás vágyás kell hogy maradjon, ha nincs anyagi keret rá.


Néhány dolog a saját életemből:


Gyerekkoromban modellvasúthoz akartunk nagyon váltót. Egy nyarat szenvedtünk, mire összegyűlt volna rá a pénz, csak addigra már 30%-al drágább lett. Persze jobb is, hogy nem vettük meg, fél év múlva már egyáltalán nem érdekelt minket az egész, csak pénzkidobás lett volna. De ettől érthető volt a vágyásunk, csak helyén kellett kezelnie a szüleinknek is, és nem rohanni megvenni, csak mert vágyunk rá.


Mikor dolgozni kezdtem, én is belefutottam abba a hibába, hogy kicsit többet engedtem meg magamnak, mint amire valóban futotta volna a fizetésemből. Annyi történt, hogy megvettem valamit – már arra sem emlékszem mi volt az –, ami miatt a tervezettnél magasabb mobiltelefon számlát nem tudtam befizetni. Apró adósságból indult, de végül aztán 300 000 Ft-nyi adósságra – hitelkártya formájában – duzzadt az egész, és némi nadrágszíj meghúzás kellett ahhoz, hogy a hitelkamatot tudjam fizetni. Évekig görgettem ezt az adósságot magam elé, mire sikerült elkopnia, és közben elment rá ha talán egy millió nem is, de félmillió biztosan. Csak mert nem vártam meg a hó végét, hogy valami 20 000 Ft-os dolgot akkor vegyek meg, mikor a hó végén is van még rá pénzem.


Ma már tapasztaltabb vagyok. Nem vásárolok hitelre. Ha valami kell, de nincs meg rá a fizetés előtt a keret, akkor nem veszem meg. De most már a havi költségben benne van némi spórolás is, így akkor sem veszek meg valamit – ha nincs feltétlenül szükség rá –, ha hó végén lenne rá pénzem, de az adott hónapban nem tudnék félretenni semmit.


~ ~ ~


14 éves vagy. Egy olyan korszak elején, mikor a fiatalok ízlése, érdeklődési köre nagyon gyorsan változik. A szüleid lehet ezért sem akarnak egy hobbidra különösebb nagy összeget költeni, mert nem biztos, hogy a dolog fél év múlva is érdekelni fog. És igen, könnyen elképzelhető, hogy fél év múlva a kosárlabda cipőd a szekrényben porosodna, és nem vennéd fel. Ha ennek ellenére akarod azt a cipőt, akkor kérj pénz karácsonyra, születésnapra és tedd félre, várd meg, amíg összegyűlik. Aztán mérlegelj. De mérlegelj úgy is, hogy ha megveszed a cipőt, akkor fél év múlva az a pénz hiányozni fog teszem azt egy akkor megveendő videokártya anyagi fedezetéből.


> viszont ez speciel nekem nem megfelelő


Ez viszont azt jelenti, hogy nem is kell neked az a cipő annyira. Ha annyira kellene, nyilván bevállalnád – már bocsánat – a szarlapátolást is.


Persze ez csak részlegesen kapcsolódik a kérdésedhez. A kérdésedre továbbra is az a válasz, amit már egy másik kérdésednél tavaly leírtak, 15 éves korod előtt legálisan nem tudsz pénzt szerezni. Baráti alapon, nem hivatalosan meg nyilván neked kell megnézni, mik a lehetőségeid, nem ismerjük a rokonságodat, szomszédságodat, ismeretségi körödet ahhoz, hogy bármilyen tanáccsal tudjunk szolgálni. De az ilyen nem hivatalos pénzszerzés gyerekként nem egyszerű, és nem érdemes reménykedni benne, hogy rövid idő alatt összeszedsz 15 000 Ft-ot. Nem lehetetlen persze, de nem is túl valószínű.


Ami még járhatóbb út, az a szülőkkel való tárgyalás. Nyilván van az az elszántság, az az áldozathozatali készség, ami esetén kicsikarják magukból azt a 15 000 Ft-ot még akkor is, ha emiatt egy hétig éhezni kell. De ehhez jó tárgyalókészség kell, meg kell győznöd a szüleidet arról, hogy neked ez valóban fontos, és valóban komoly hátrány ér, ha nem kapod meg a cipőt. Mondjuk ha versenyszerűen kosárlabdázol, akkor ez egy elképzelhető forgatókönyv. Ha nem, akkor ebben sem bíznék nagyon.

2018. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves előttem szóló! Nem említettem, hogy rossz sorsom lenne! Van mit ennem, vannak cuccaim(bár egy részét én vettem). Mint mondtam, van tapasztalatom ebből, de azt is csak nyáron tudtam gyűjteni, viszont most nincs nyár! A szülőkhöz vissza térve, nem nincs rá pénzük, nagy szerencsénkre, hanem nem szeretnének erre költeni, gondolom mivel van nekik más dolog is amire inkább beruháznának, amit meg is értek! Viszont én mivel versenyszerűen kosarazom, és stabilan kijelenthetem, hogy csinálni is fogom jódarabig, ezért szükségem lenne egy új cipőre, mivel az előző a halálán van. Nem arról van szó, hogy milyen rossz nélküle az életem, viszont jó lenne beruházni arra a cipőre. Semmi féle feltételezés nem volt, hogy rossz az életem. Csak arra voltam és vagyok kíváncsi, hogy nem nyári időszakban, hanem iskolaidőben, hogy tehetnék szert egy kis pénzre? Nem kötelező a válasz, csak érdeklődöm! Kibírom én nyárig ezzel a cipőmmel(remélem, szerintem), de minnél hamarabb szerzem meg annál jobb. Nem kötelező...
2018. máj. 13. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!