Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki légyszíves? Autó...

Valaki légyszíves? Autó vásárlás és tuning lenne?

Figyelt kérdés

Hogyan érné meg úgy venni egy suzuki swift et hogy a vásárlás után még a tuningal is kijöjjek anyagilag.

Kifejtem nektek bővebben.

Hogyha vennék kb 100-120 ezer körül egy használt suzuki swiftet és azt tuningolhatnám fel akkor pénzbe úgy jönnék ki a kocsi vásárlással és a tuningal mintha vettem volna kb 300.000 fölött egy swiftet ?

Második gondolati kérdésem :

Vagy hogyha vennék 200- 300 körül egy swiftet akkor kevesebbet kell költeni a tuningra Mivel azért alkatrészileg egy ''drágább'' swift tuningba kevesebb lenne mert fejlettebb anyagok vannak rajta ?


Előre is köszönöm



2018. máj. 16. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az átíratás 1 kiló kábé és egyéb kiadásokra is kell tartalékolni . Annyiért romot kapsz , amúgy is 20 éves kifutott tré vasak . Nem mutat jól optikai tuningban egy Swift motorikusan meg nem érdemes sportosítani . Fiatalabb vadabb gépek min 1,8asok a jók .
2018. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azért elég sok embert látok a városba aki a swift -jét tuningoltatta meg szinte csak a suzuki az amihez olcsók az alkatrészek mindenbe meg tuninba is
2018. máj. 16. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Minek akarsz tuningolni, ha arra sincs pénzed, hogy normálisat vegyél? 100-120 ezerért, lelakott bontószökevényt fogsz csak kapni, amire rá kell még legalább 200 ezret költeni, hogy egyben legyen.

Inkább vegyél egy jó állapotban lévő megkíméltet 350ezer körül, felesleges szarrá tuningolni, semelyik autón nem áll jól, mellesleg elég gyerekes ez a tuningos felfogás szerinem. Egy jó alufelni vagy egy szép dísztárcsa, szép fényezés, esetleg gyári szárny meg légterelők, + ködlámpa bőven elég, legalábbis szerintem.


Most újra elolvastam a kérdésed:

Szerintem te a tuning helyett a felujításra gondoltál, nem? Mert az, hogy kilakatoltatsz egy autót, kicserélteted a kopó alkatrészeit, egyáltalán nem tuning, hanem alap dolog.

2018. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3#

Igen olyasmire hogy szebben nézzen ki mint eredeti állapotba

2018. máj. 18. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gondold végig, egyáltalán mit szeretnél, és mire van pénzed?

Első ötleted:

100-200 körül veszel egy swiftet. Eddig világos.

Aztán jön a "még a tuninggal is kijöjjek anyagilag"

Na ez mi?

Második ötlet:

200-300körül veszel mert "akkor kevesebbet kell költeni tuningra". Mihez képest?

Lehet hogy meglepő, de ha veszel egy 6-8 milliós autót abban az esetben is milliókat költhetsz a tuningra.

Ez egy olyan folyamat, aminek sosincs vége. Amikor valamibe belenyúlsz -értsd jobbá teszed- annak következményei vannak. Ha erősebb a motor, erősebb hajtáslánc elemek kellenek, (komolyabb kuplung, vastagabb féltengelyek) Ha már megindultál, meg is kell állni, nagyobb féktárcsák, stapabíróbb fékbetétek.

Soha véget nem érő folyamat, aminek két komoly következménye van:

1. számolatlanul öntheted bele a pénzt

2. semmi nem marad azon az optimális szinten, ahogy a gyári mérnökök kitalálták.



Esetedben bizonyára van szó, hogy csupán csinosítani szépíteni akarod a kis öreg autódat. ;)

/alufelni, üléshuzat, fóliázás, polír..../

Rendben van, ez egy jó gondolat, csak ezt nem tuningnak hívják.

2018. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is Swiftet nem igazán érdemes tuningoltatni. Önmagában egy kicsi és olcsó autó de a tuning szerintem borzalmas. Felénk is van egy neonsárga lemezfelnikkel meg hátsó légterelővel. És hát mondanom sem kell nem a kocsiról vannak véleménnyel az emberek hanem inkább arról aki benne ül.....hogy tuti nem komplett hogy egy ilyen ocsmány kocsit csinált egy normál autóból.
2018. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!