Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Édesanyám 1 évig az otthonomba...

Édesanyám 1 évig az otthonomban ápoltam itt hunyt el. Nem jelentettembe a lakásba és nem kaptam meg az utolsó nyugdíját, vagyona nincs, hagyatéki tárgyalás nem lesz . Hogyan juthatok hozzá?

Figyelt kérdés

2018. máj. 25. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért nem lesz hagyatéki tárgyalás? Attól, hogy vagyona nincs valakinek, de leszármazója van, úgy hagyatéki tárgyalást kell tartani. Az utolsó havi nyugdíj összege az elhalálozás napjáig illeti meg az elhunytat. Kérdés, hogy számlára érkezett-e a nyugdíj, vagy postás hozta. Amennyiben az utóbbi, és Te nem kaptál édesanyádtól meghatalmazást, úgy a postás nem adhatja Neked oda. Ha bankszámlára érkezett a nyugdíj, úgy a hagyatéki tárgyalás során a közjegyző rendelkezik, hogy kit, milyen arányban illet meg a hagyaték, ebbe beletartozik az utolsó havi nyugdíj összege is.
2018. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy akkor is lesz hagyatéki ,ha nincs vagyona. Meghatalmazásom van,de azt mondta a postás ,hogy nem voltunk 1 lakásba bejelentve így nem adhassa oda. Vissza küldték nekem meg kölcsönt kellett felvennem, hogy tisztességgel eltemethessem.
2018. máj. 25. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!