Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodom hozzá, hogy...

Miért ragaszkodom hozzá, hogy mindkét nemmel egyformán bánjanak?

Figyelt kérdés

Én soha nem bánok különben valakivel csak mert mondjuk nőnek születik. Nem fogok több mindent elnézni neki csak ezért.

Én úgy szeretem,hogy szigorúan egyformán bánok mindkét nemmel és,bár nagyon békés természetű vagyok,ha megtámadnának(ami előfordulhat),megvédeném magam,nemre való tekintet nélkül.



2018. máj. 26. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez az egyenjogúság.

Bár van, aki úgy értelmezi, hogy éljen az egyenjogúság - de azért a férfinak kötelességei vannak.

A nőnek persze nincsenek, hiszen egyenjogúság van.

2018. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Mert nem vagy femináci.
2018. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván hatalmas esély van rá, hogy egy nő rádtámadjon az utcán... :)
2018. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Simán előfordulhat ilyen.

Vannak olyan társaságok, ahol 1 nő (többnyire utcalány) és pár férfi (sokszor nemzetiségi) szövetkezik.

A nő beleköt a leendő áldozatba - majd némi szóváltás után előkerülnek a férfiak, akik (a nő védelmében, persze) jól összeverik, majd kirabolják.

2018. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
...és ez mire jó? Egyszerűbben is ki lehet rabolni. Vagy a kamerák miatt van, megtévesztésből? A rablás akkor is bűncselekmény.
2018. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#3 Ne legyél már ekkora femináci! Nem szít milyen nemű valaki,igenis egyenlően kell bánni.
2018. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább figyelemelterelésnek van, hogy ne szaladjon rögtön el - ill. kevésbé is védekezik, ha azt hiszi, hogy részben ő is hibás.
2018. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most akkor mire szeretnél választ kapni tulajdonképpen?
2018. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egyenjogúság nem azt jelenti hogy mindkettő nemmel egyformán kell bánni! Azt jelenti hogy egyenlő jogaik vannak. De attól még lehet udvariasabbnak lenni a nőkkel keményebbnek a férfiakkal stb. A nők szebbek gyengébbek és mások mint a férfiak. Az azonos viszonyulás szerintem tiszteletlenség mindkét nemmel szemben. Emellett hazugság is ugyanis a két nem között igenis vannak számottevő különbségek.

35F

2019. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De attól még lehet udvariasabbnak lenni a nőkkel keményebbnek a férfiakkal stb."

Lehet, csak nem kötelező.

AZÉRT, MERT egyenjogúság van! És NINCSEN olyan szabály, ami kimondaná, hogy udvariasabbnak KELL lenni a nőkkel.

Ha lenne, akkor már NEM LENNE egyenjogúság!


Egyébként van erre egy egyszerű szabály:

egyenjogúság akkor van, ha EGYETLEN mondatban SEM szerepel olyan, hogy "a nőknek kell", vagy "a férfiaknak kell".

Ilyen egyszerű.

2019. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!