Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha tanulnom kell,...

Mit tegyek ha tanulnom kell, de egyszerűen nem tudok koncentrálni mert beleszerettem valakibe?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt, elkezdtem egy sorozatot nézni, amiben egy gyönyörű szép szinésznő a főszereplő. Annyira belészerettem hogy egész nap csak rá tudok gondolni, másra nem. 10 nap múlva szóbeli szakmai vizsgám lesz és addigra 60 tételt kell megtanulnom. De egyszerűen a tanulásra nem tudok odakoncentrálni mert folyton csak rá gondolok, nem tudom kidobni a fejemből. Meg amit nagy nehezen megtanulok azt hamar elfelejtem. Nem tudom mit csináljak.
2018. máj. 26. 14:10
 1/3 anonim válasza:
Semmit. Bukj meg aztán majd jovore ;)
2018. máj. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Keress rá 'beautiful women' és találsz rengeteg szebbet. :D


Az olvasás az nem tanulás.


Valamennyire és valamiben érdekeljen amit tanulsz. Pl töri - nézz meg youtube-on pár érdekes történelmi ismeretterjesztő filmet, hogy lásd érdekes tud lenni.


Vedd hozzá a fokozatosságot és megértést.


- Ne csak olvasd hanem értsed. Átolvasás és ceruzával kiemelése a főbb pontoknak, értsed a főbb pontokat hogy melyek azok. Ha megy a lényeg kiemelése akkor max 3 szín! Semmi mindent aláhúzunk, mert akkor nem értjük a főbb pontjai melyek. A tartalom max fele de inkább harmada aláhúzható. Hangosan mondd fel az is segít megjegyezni.


Amit leírsz az jobban megmarad ezért írj saját füzetet.


- Jegyzetelj. Azt az alábbiak szerint.


- 1. Címszavak, tőmondatok (saját szavaiddal) minden részhez.


- 2. Címszavak, tőmondatok megtanulása és visszamondása. Többször is.


- 3. Címszavak, tőmondatok alá rövid összefoglalók.


- 4. Majd ezek megtanulása és visszamondása egyenként. Többször.


- 5. A rövid összefoglalók mindegyikének visszamondása folyamatosan. Többször.


- 6. Ami ebben eddig nem volt benne azok megtanulása de pontonként itt is, majd visszamondása egyesével. Itt már a teljes anyag egyes részeit.


- 7. Majd ha minden teljesen megvan az egészet visszamondani.


Szóval fokozatosan építsed fel az anyag tanulását és ne millió részlettel tanulj egyből!


Tarts 20-30 percenként 5 perc pihenőt. Kevés kávé ha kell és világosban tanulj.


A jegyzetet fogalmazd át. Nem kell irodalmi csak másképp de tartalmilag ugyanaz legyen. Gondold el hányféleképpen tudnád elmondani valakinek, hogy hogyan jut el a Nyugatitól az Örsre. Amit át tudsz fogalmazni azt érted is.

2018. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Így fogom csinálni
2018. máj. 27. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!