Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért várják el a borravalót...

Miért várják el a borravalót bizonyos szolgáltatásoknál, és sértődnek meg ha nem kapnak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemre járok, kollégista vagyok, apám gyerektartásából tartom fenn magam, és nem értem miért sértődnek meg a pincérek vagy taxisok vagy fodrász ha nem kapnak borravalót. Nem teszi semmi kötelezővé, hogy többet fizess valamiért, aminek meg van a stabil ára. Ha a taxis 1000ért elvisz valahova, miért adnék neki 1200? Éttermekben borravalót adni? Minek? Annyi a kaja amennyibe kerül, a pincér meg azért kapja a pénzét, hogy kihozza a vendégnek. Ha bemegyek a boltba, nem adok 150 ft-ot egy túrórudiért, ha csak 120ba kerül. Mire föl várják el ezt az embertől? "Illik"... ez elég szar indok szerintem. Ha bemész a boltba, és hiányzik 30 forint a termékhez, nem adják oda csak úgy kedvességből, hanem vissza kell rakni valamit.. Ti ezzel hogy vagytok?

2018. jún. 2. 13:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Negyediknek: egyreszt sosem allitottam hogy igenybe veszem barmelyik szolgaltatast, de te vigan kijelentetted. Ennek van egyfajta uzenete, hogy az olyan emberek velemenyevel mint a tied, nem kell foglalkozni:)
2018. jún. 3. 20:00
 12/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a szep, tartalmas hozzaszolast es okitaciot. Igy mar vilagos. Az a baj, hogy engem nem erdekel idegen ember velemenye. Vannak gyerekkori barataim, van egy csodalatos baratnom akit a vilagon mindennel jobban szeretek, van egy teljes csaladom, akik mindig szamithatnak ram es akikre mimdig szamithatok. Ezek az emberek jelentik nekem a vilagot, es az, hogy egy csavo a fodrasznal megbamul mert nem adtam borravalot, az kicsit sem erdekel. Ha gondja van majd megkeres, en varom szivesen. Engem idegenek velemenye nem mozgat meg semmilyen modom, csak ha kivancsi vagyok, es en kerdetem meg.
2018. jún. 3. 20:16
 13/15 2*Sü ***** válasza:

> Az a baj, hogy engem nem erdekel idegen ember velemenye.


Ez nyilván nem teljesen igaz – ahogy zárómondatodban korrigáltad is –, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést sem, hogy idegen emberek véleményét kikérd a borravalóról.


Az emberi komunikáció 2/3-a különböző emberi viszonyokról szól, és pont azért beszélünk erről ennyit, mert fontos a számunkra, hogy más véleménye jogos vagy téves, megerősítést, vagy éppen korrekciót várunk a beszélgetőpartnerünktől az emberi kapcsolatainkról gondoltak megítéléséhez.


> Ezek az emberek jelentik nekem a vilagot, es az, hogy egy csavo a fodrasznal megbamul mert nem adtam borravalot, az kicsit sem erdekel.


Nyilván ez sem lehet teljesen igaz, hiszen ha így lenne, akkor nem lenne ennyire felháborodott hangvételű a kérdésed. Ha valóban nem érdekelne, hogy mit gondol a fodrász, nem hogy nem szántál volna időt, energiát, hogy a kérdést feltedd, de meg meg sem fordult volna a kérdés a fejedben. Nagyon is foglalkoztat az, hogy mit és miért gondol vagy tesz a fodrász. Van is róla egy ítéleted, és ennek megerősítésére, vagy egy új érv mentén történő újragondolhatóság céljából vársz válaszokat tőlünk.

2018. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tovabbra sem fogok borravalot adni senkinek, es nem azert tettem fel a kerdest, hogy megvaltozzon a velemenyem, csak erdekelt, hogy ti miert adtok. Mint mondtam, idegen emberek velemenye nem erdekel, csak ha en kerdezem.
2018. jún. 4. 12:22
 15/15 A kérdező kommentje:
A kerdesem pedig nem felhaborodottsaggal irtam, hanem erdeklodessel:)
2018. jún. 4. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!