Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet szerintetek az oka,...

Mi lehet szerintetek az oka, hogy egyre kevesebb a válasz it a Gyakorin?

Figyelt kérdés
17/L
2018. jún. 3. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés is egyre kevesebb. Hülyék a kérdezők, hülyék a válaszolók, én is az vagyok. Semmi sem jó. Azt se értem, hogy hogy jön ehhez a kérdéshez az életkorod és a nemed. Nem értem már ezt a világot.
2018. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az érdekes, értelmes kérdésekre azért mennek a valaszok, sőt oldalakon át tartó viták is kialakulnak olykor. Viszont az unalmas, sokadszor feltett kérdésekre, nyilván nem.
2018. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg a kamu, én ezért is szeretném törölni magam hamarosan. Tényleg szetetek segíteni, ha tidok, de vagy valami agresszív válaszoló talál meg, vagy a kérdésről derül ki, hogy kamu. És érezzem én hülyén magam.

Pár hete egy állatok kategóriás kérdésben valaki dajkacicát keresett az árván maradt cicáinak, akik rossz állapotban voltak. Minden válaszoló igyekezett tippeket adni, én meg felajánlottam, hogy mozgósítom az állatvédő ismerőseimet a neten és keresek dajkát. A kérdező nagy vonakodva megírta a községet, én meg nekiültem írni, sms-ezni a megfelelő embereknek. Akadt is segítség, sőt egy órán belül jelentkeztek, hogy van dajka. Kérdezőnek se autója, se semmi, de felajánlották azt is, hogy elmennek a kölykökért. Írtam a kérdezőnek, hogy megadjam az állatvédő számát, hogy összekössem őket. Erre a kérdező az előző válasua után két perccel kiírta, hogy nem kell, elpusztultak a kiscicák. Két perccel korábban még közvetítette, mit csinálnak. Gyanús lett. Lefújtam az állatvédőket (nem volt kellemes) és szembesítettem a kérdezőt a gyanúmmal, mire töredelmesen bevallotta, hogy kamuzott. Van ennek értelme? Ez még csak nem is vicces kamu. Este 11 elmúlt és ott pörögtem hogy segítséget kerítsek két nem létező macskának a nem létező bajban. Az ilyen esetek miatt hal meg ez az oldal.

2018. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

Kezdetben azok kezdték használni a GYK-t, akik amúgy keresgéltek a neten, nem csak azt a három oldalt nézték, amit ismertek. Később az oldal egyre közismertebbé vált, ennek következményeként – fogalmazzunk úgy – a kérdezők és a válaszolok átlagos intelligenciája, kulturáltsága, műveltsége is alacsonyabb lett.


Az értelmesebb válaszoló egyre jobban hajlik itt hagyni az oldalt, mert korrekt, egzakt, tényeken alapuló válaszait pontozzák le, vagy alpári módon reagálnak rá pusztán azért, mert nem tetszik a kétségtelenül helyes válasz. Vagy mert véleményes kérdésnél – ahol minden válasz helyes, ha a kérdésre válaszol – pontozzák le. Sok kérdező nem köszöni meg a választ, sőt méltatlan módon reagálnak válaszokra. Egyre kevesebb az igazán igényes kérdés, ami valós problémából fakad, aminek a megválaszolása érdekes kihívás. Egyre több az értelmetlen, rosszul megfogalmazott, századszor feltett, egy Google kereséssel fél perc alatt megválaszolható kérdés. Ha meg a válaszoló a tizedik ilyen eset után kiakad és jogosan veti fel, hogy ha már mindenkinek karnyújtásnyira vannak internet elérésre alkalmas eszközei, és az információs társadalom korát éljük, akkor nem ártana alapszinten elsajátítani olyan alapvető dolgokat, mint a keresés.


Egyre több a szórakozás, trollkodás céljából idetéved válaszoló is.


Ennek fényében a válaszok egyre gyatrábbak lesznek, a megmaradt válaszolók átlagos intelligenciája is csökken.


Ez viszont a kérdezők is észlelik. Egyre ritkábban kapnak valóban segítőkész választ. Illetve egy-egy „a Google a barátod” jellegű beszólás miatt megsértődve inkább fordulnak kérdésekkel a barátaik, ismerőseik felé. Az értelmesebb kérdező esetleg valóban tanul a „Google a barátod” felkiáltásból, és másodszorra előbb keres, és csak akkor kérdez, ha nem talál.


Ennek következménye, hogy kevesebb a kérdező is, megint nagyobb az aránya az ostoba, vagy éppen troll kérdéseknek.


A két folyamat egymást gerjeszti.


Az is tényező szerintem, hogy az oldal felett eljárt az idő. 10 éve még teljesen rendben volt a dolog, de ma már megszoktuk, hogy egy-egy oldalhoz van mobil alkalmazás, hogy azonnal értesülünk ha valaki privát üzenetet írt, ha a kérdésünkre válasz jött. Na ez itt nincs, és egyre nagyobbnak érződik ez a hiányosság.


~ ~ ~


#3: > Rengeteg a kamu […] vagy a kérdésről derül ki, hogy kamu. És érezzem én hülyén magam.


Miért kellene hülyének érezned magad? A kérdező feltett egy kérdést. Lehet, hogy nem történt meg vele, amivel kapcsolatban kérdez. Lehet, hogy nem gondolta komolyan a kérdést. De a kérdés kiírása után a kérdés már nem csak a kérdezőé, arra bárki rálelhet, aki viszont valóban hasonló történésen ment át, vagy aki valóban komolyan gondol hasonló problémát.


Mondjuk ha valaki azon kezd el aggódni, hogy mivel alkoholt ivott, ezért a pokolra fog kerülni, akkor arra lehet adni egy komoly választ. Ez segíthet annak, aki hasonló cipőben jár, függetlenül attól, hogy a kérdező csak trollkodásként, poénként írta ki a kérdést.


> Minden válaszoló igyekezett tippeket adni, én meg felajánlottam, hogy mozgósítom az állatvédő ismerőseimet a neten és keresek dajkát.


Ez meg némileg szereptévesztés a részedről, bár teljesen jó szándékkal. Itt válaszokat kell adni kérdésekre, segítséget kell adni problémák megoldásához. De megoldani nem neked, hanem a kérdezőnek kell megoldania a problémáját, neked csak segítséget kell adnod, hogy milyen úton érdemes elindulnia.


Neked nem mozgósítani kellett volna az állatvédő ismerőseidet, hanem maximum megadni valamilyen állatvédő szervezet elérhetőségét. Ha a probléma nem valós, akkor sincs gond, viszont más rálelve a kérdésre hasznos információhoz jut. Ha a helyzet valós, akkor meg majd a kérdező megoldja a problémát. Ha meg nem, az már az ő felelőssége, döntése.

2018. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem, mit írsz, utolsó, és igazat is adok. Szívesen linkelném a kérdést, de törölték a kérdező vallomása után. Gondolom, a többiek jelentették. A leírás szerint a kiscicák nagyon rossz állapotban voltak, a kérdező nem tudott dajkát keríteni, se nem értett ahhoz, hogyan etesse a pár napos cicákat. Én voltam állatvédő, dolgoztam ilyen alapítványnak, tudok gyors és hathatós segítséget keríteni, embereket közvetlenül felhívni vészhelyzetben, akikről tudom, hogy azonnal ugranak (tőlem távoli városról volt szó, ahonnan már elköltöztem). Ezt akartam felajánlani neki, és ezt ő nem tudta volna megtenni: személyes telefonszámokat nem adhattam volna ki, de ahogy írtam, később összekötöttem volna a kérdezőt az állatvédővel. Ekkor borult a bili. Nyilván a kérdező sem számított arra, hogy valaki ennyire komolyan veszi a kérdését, és valamiért arra számított, hogy csak oltogatások vagy aggódó válaszok jönnek majd. Ebből a szempontból "túlpörögtem" a kérdést, de ez van. A valós segíteni akarásnak nagyon betesznek a kamu kérdések, a szórakozni vágyó trollok és az agresszív válaszolók, akik azért járnak ide, hogy leugassák a többit. Ez egy extrém példa volt, amit leírtam, de sok kérdés alatt joggal érezhetik azt a segíteni akaró válaszolók, hogy az idejüket húzták az unatkozó nyári szüneten lévő kamaszok az álproblémákkal.

Én kevés kérdést írtam ki ittlétem alatt (ami több év), egyikre sem jött tíznél több válasz, és mindegyik kérdésem alatt volt agresszív, leugató komment. Példa: futócipővel kapcsolatos kérdésem alatt leírtam, hogy rendszeresen bokafájásom van a méregdrága futócipőben, mi lehet a baj, illetve milyet vegyek helyette. Egyetlen komment jött, ami beszólt, amiért ilyen baromságokra szórom a pénzt, nőként a családomat kellene ellátnom, nem futkározni és a férjem pénzét költeni. Törölték a kommentet.

Megkérdeztem, a jelenlegi hajszínemből hogyan kell ilyen és olyan színt festeni. Egyetlen komment: "de ráérsz".

Tacskó kiskutyával kapcsolatban kérdeztem, leírtam, hogy egy hétig most velem lakik lakásban, mert a gazdik elutaztak, de volt egy kérdésem. Első komment: "kutya nem való panelba, plüsskutyát kellett volna venned".


Nagyon nagyon kevés normális választ kaptam valaha ezen az oldalon.

Ha valaki nem tud válaszolni, ne is próbáljon - és mindenki olvassa el normálisan a kérdést. Ja, és ne legyen rosszindulatú. Ezek lennének a legfontosabbak, de reménytelennek tűnik a pálfordulás.

2018. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

Igen, értem, hogy te segíteni akartál, de ahogy írtad, túlpörögted. Ezért kell szimplán csak használható válaszokra szorítkozni. Az ominózus kérdésnél lehet, hogy van benned aggodalom a kiscicák sorsa felől. De nem tartsd feladatodnak megváltani a világot.


Mondjuk én is szökőévben egyszer teszek fel kérdést. Választ annál többet írtam. Nyilván van az a jelenség, ami fel tud némileg bosszantani, de ilyenkor szoktam egy lépést hátralépni. Végül is, hogy valaki mennyire modortalan, agresszív, ostoba módon nyilvánul meg, az miért is kellene, hogy zavarjon engem? Ami rám tartozik, azt megtettem, legjobb tudásom szerint igyekeztem jó választ adni. Lehet, hogy egy hangos anyázó megnyilvánulását látom, de lehet van két olyan ember, aki nem nyilvánul meg, de a válaszomtól kapnak valami apróságot. Megvan a magam élete, hogy egy vadidegen ember mit gondol, mit mond rólam, az miért lenne fontos? Nincs az az agresszív rosszindulatú megnyilvánulás, amitől én szegényebb, hülyébb, öregebb, kövérebb, betegebb lennék. Hát akkor nem mindegy? Így higgadtan nézve még érdekes is lehet az emberi jellemek különböző megnyilvánulásait tanulmányozni.


Meg úgy vagyok vele, hogy vannak jó kérdések. Ritkán, de vannak. Néha olyan kérdésbe botlok, amit én sem tudok, eddig nem tettem fel magamban, de most már engem is érdekel. Ilyenkor utánaolvasok kicsi a témának. Sok érdekes dolgot tanultam meg pusztán azért, mert itt válaszolgatok.


~ ~ ~


> baromságokra szórom a pénzt, nőként a családomat kellene ellátnom, nem futkározni és a férjem pénzét költeni


Nem kell zokon venni a dolgot. Ignorálni kell. De ha mindenképpen válaszolni akarnék, én úgy válaszolnék rá, hogy: „Nyilván az, hogy az ember néha fut, és hogy családja van, az hál'Istennek a mai korban már nem egymást kizáró dolog. Illetve – bármilyen meglepőnek tűnhet mondjuk egy 18. században ragadt válaszolónak – van munkám, kapok érte fizetést. Nem is tudom, miből tűnt kikövetkeztethetőnek, hogy a férjem pénzét költöm, vagy hogy egyáltalán van férjem, de mélyen kíváncsivá tett, hogy mi az a logikus, ésszerű gondolatmenetet, ami ezt a megjegyzést indukálta?”


> Egyetlen komment: "de ráérsz".


Ezt egy kétszavas válasszal elintéztem volna: „rá bizony”.


> kutya nem való panelba, plüsskutyát kellett volna venned


„Még ha ez így is lenne, mit lehet tenni, a gazdája – ami olvasni tudó embereknek a kérdésből ki is kellett derülnie: nem én vagyok – már megvette, és most itt van nálam. Így hát ezen fennálló kontextus tükrében várnék lehetőleg releváns válaszokat.”


Persze én grafomán vagyok. Nem biztos, hogy érdemes ennyi figyelmet, időt és energiát pazarolni ilyen jellegű megnyilvánulásokra.

2018. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak itt van ez, hanem pl. a chatek is haldokolnak meg a fórumok is.


a gyk csak egy az olyan megújulni képtelen oldalak közül, amik szép lassan elnéptelenednek.


1, sztem más oldalakon (főleg angol nyelvűeken) sokkal hamarabb kapsz már választ, mint itt.


2, csomó értelmes fiatal már külföldön van, onnan meg nem hiszem h nagyon feljárnak ide


3, a túl szigorú szabályzattal és összevissza moderációval is sikerült jó pár embert elüldözni: pl egyik kérdésem azért törölték nemrég, mert burkoltan útitársat kerestem.


de a válaszok, kérdések törlésében sem látok semmilyen következetességet.

2018. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!