Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a vörös erdő kigyullad...

Ha a vörös erdő kigyullad Csernobilban, itt is érződik majd a hatása?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a hírt, hogy kigyulladta a vörös erdő, ami az egyik legradioaktívabb hely a zónában, Csernobilban. Nos a füst az a légkörbe fog kerülni. Valószínű, hogy ha ideér valamennyi belőle, kimutatható lesz a sugárzás?

2018. jún. 6. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg dologtól függ. Elsősorban attól, hogy a tűz miatt mennyi radioaktivitás kerül a levegőbe. Az milyen magasra jut? Merre fúj a szél? Milyen nehezek és mekkorák a levegőbe jutó porszemek, hamu miegyéb, ami radioaktív - ezen múlik, hogy milyen gyorsan ülepedik le, vissza a földre. Esik-e útközben az eső. Ilyesmi.


A tippem mindenesetre az, hogy még kimutatható sem lesz nálunk. Azok a dolgok, amik illékonyak és igazán könnyen terjednek (jód, nemesgázok) már rég lebomlottak vagy elvegyültek a légkörben. Azok nem maradtak ott az avarban.

Ami ott maradt, a reaktorból kikerült apró, akár porszemnyi darabok, azok viszont viszonylag nehezek, nem jutnak messzire. Hamu, pernye ugyanúgy. Nem utazik ezer kilométereket.


Azért remélem, hogy gyorsan eloltják.

2018. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy hamar eloltáják. Álítólag a turizmust is szüneteltetik emiatt, jogosan. Valamint 10 kilométeres körzetben lezártak megint mindent.
2018. jún. 6. 09:58
 3/10 Kőbalta22 válasza:
A tüzet eloltották, a túrák mától újra indulnak.
2018. jún. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Czezium az ami ott van még, talán plutonium is. Előbbi vagy 30 évig és még marad is sok izotóp ami évszázados mértékű. Veszélyes egy ilyen erdőtűz ott de nem nekünk szerencsére.
2018. jún. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a durva hogy vagy 3szor már felgyulladt vagy legalábbis eddig a neten erről ennyit lehetett olvasni.

Állítólag az eredeti adag 10% át azóta csendben megkaptuk pluszban.Na most ez amit tudunk akkor mi lehet az igazság :C

A legdurvább:a mikrorészecskék...

2019. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elvileg múlthéten ismét kigyulladt
2019. jún. 19. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Vagyok.

Múltkoriban a betegség rovatba írtam és egyből letorkoltak.

92ben katonaságnál nyakba akasztható barna telepes orosz mérőnél szépen egyes helyeken az udvaron végállásba tért ki a műszer,társaim mérték.Utánanéztem a neten az 1000es skálázású volt a képek alapján amire emlékszem.Sajnos nem kérdeztem rá milyen érzékenységgel ráadásul rad ban mértek,nem sievertben.Ami utólag beugrott hogy 30km re voltunk a mi atomerőmüvünktől.

Keresztapum 87körül mesélte nekem hogy az esemény után eső esett és megázott az udvarukon és fekete pöttyök voltak a karján és furcsálta hogy csípte,gyorsan felment és lezuhanyzott.Apum csak legyintett rá,nem hitte neki.Keresztapum 2m magas nagy termetű ember volt.Most januárban temettük 69évesen,keresztanyum egészségügyis és mondta hogy mindenhol rákos lett.Persze lehet nem azért,de ezt nem tudni.Majakot se felejtsük el.

Meg az a nagy darab ukrán aki a gépteremben az ajtót tartotta a vállával és félhalálos adagnál kicsivel nagyobbat kapott 6SV és túlélte most 65év körül jár.

2019. jún. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Állítólag az eredeti adag 10% át azóta csendben megkaptuk pluszban."

Ezt mire alapozod? Vagy csak a kocsmában beszélték?


Egy 69 embert eltemettetek, sajnálom, részvétem, de.....

Hogy írja, hogy ne bántsalak meg?

Ő már nem fiatal, de még csak nem is középkorú!

konkrétan ÖREG!

Ne gyártsunk már mindenféle összeesküvés-elméletet arra, hogy az öregek meghalnak!

Ez így normális! Akkor is, ha fáj, hogy elveszítjük a szeretteinket!

2019. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Fenn volt a neten valahol konkrétan leírták egy cikkben.Ha megtalálom beillesztem ide.Igaz nem lehet egy forrást sem 100% igazolni.Nem járok kocsmába és kocsmafilozófusokra sem hallgatok.

Semmi probléma.Csak sok a "ha".Ezt így nem lehet igazolni csak mindenkinek van egy története.Igaz hogy a rák már az atomerőművek megalkotása előtt is létezett.

2019. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fuh
febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!