Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet a vére ek között...

Hogy lehet a vére ek között ekkora a különbség?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha nem jó helyre teszem ki a kérdést. 5 éve dolgozom egy bizonyos cégnek mint sima gépkezelő.4 ember jött utánam mind a 4 et én tanítottam be sokat kell nekik segíteni a mai napig. 2 hónapja nem tudom feldolgozni, hogy 100ezer forinttal többet kapnak ők mint én... Ez ennyire pofapenz lenne már?
2018. jún. 8. 10:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat bérek akart lenni. De autokorrekt kijavitott
2018. jún. 8. 10:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, ez nem pofapénz kérdése. Minden "valamire való" cégnél létezik egy úgymond besorolási bértábla. Ebben pontosan meghatározzák az egyes munkakörökhöz tartozó kompetenciák alapján történő besorolás rendjét. Értem ez alatt pl. iskolai végzettség, életkor, gyakorlat, eddig betöltött pozíciók. Ezeket egy -tól -ig bérsávval jelölik.

Létezik olyan, hogy ugyan valakit megbíznak azzal, hogy az új felvételist tanítsa be, de őt nem ugyanabba a besorolású munkakörbe vették fel, mint amelyet a betanító betölt. Te egy gépkezelő besorolásban foglalkoztatott dolgozó vagy, azonban akiket betanítottál, lehet, hogy végzettségük vagy egyéb más okok miatt más kategóriába (magasabb bérkategóriába tartozó) munkakörbe vettek fel. Tudom, hogy ez nagyon bosszantó, adott esetben fájó körülmény. Jómagam is jártam már így, hosszú éveken át dolgoztam egy adott munkakörben, majd a helyemre felvett új dolgozót 3 hónapon keresztül tanítottam be a saját helyemre, és őt ugyanazzal a bérrel alkalmazták, mint amely szintet én évek sora alatt elértem. Nagyon rosszul esett nekem is.

2018. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem tudhatod milyen végzettségük van, hány oklevelet villantottak a munkaügyön.


Lehet, hogy több szakmásak, érettségi, és némi nyelvtudásuk is van. De lehet, hogy csak te hiszed azt magadról, mennyire jó vagy.


Ekkorát nem tévedhetnek a főnökeid. Lehet, hogy így jelzik, felesleges vagy. Ilyen megalázó különbség mi okból lehet még?

Ha vársz, meglátod, követnek-e el hibát..Ha a próbaidejük lejárt, akkor így jártál.

2018. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha én nem vagyok jó akkor ők hogy, az egyetlen vagyok aki tanította őket. Azt tudják amit én elvileg... Nos szóval ha én azthiszem magamról jó vagyok akkor. Ők se azok:) igaz eléggé hosszú a nyelve mindnek...
2018. jún. 8. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, vagy tényleg a "papír"- juk erősebb, vagy mindegyik "valakinek a valakije".
2018. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébkent honnan tudod, hogy 100 ezerrel többet kapnak? Csak "hallottad", vagy láttad a berpapírjukat?
2018. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos láttam... A papír nem több az egyik nő 8 általánosa van.. Másik 2 ugyanolyan szakmunkas.. Csak szerették elején az irodába futkozni. Eddig mindenkinek ugyanannyi volt de most ebben az évben mkkor kötelezően bolt bér emelés én kaptam 40ft ők több 100 és ki is hangsúlyozták nem szabad nekik elmondani.. De sajnos az ilyen sose marad titokban. Csak amikor valamit nem tudnak megcsinált főnök nekem kiabál miért nem csinálom meg én... És ez a bosszantó.. Kevesebb pénzért nem vagyok csicska..
2018. jún. 8. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!