Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha eljön a világvé...

Szerintetek ha eljön a világvége van esély túlélni?

Figyelt kérdés

..Elmondom, hogy értem. Vannak ez a divatos prepper mozgalmak, hverik a mellüket, pgy majd jól felmennek egy hegyre meg beáraznak száz vényi konzervet, kecskét, birkát, nyulat és milyen vígan ellesznek, amíg lent a metropoliszokban kitör a káosz.

de szerintem az lenne, hogy az ilyeneket max. fél év alatt letámadják a hordákbe szerveződött túlélők és szétszedik őket.

Mert még ha fel is halmoznának fegyvereket, előbb-utóbb elfogy a golyó is, szóval szerintem esélytelen ez a nagy túlélősdi.


2018. jún. 8. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha vannak túlélők, akkor nem lehet a világvége. Ez egy ellentmondás. Legfeljebb csak világégés.
2018. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jó, ne kötözködj, koncentráljunk a lényegre!
2018. jún. 8. 12:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a világvége lényege hogy senki és semmi ne élje túl, szóval ha eljön a tényleges világvége akkor a a prepperesek se fognak túlélni.
2018. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

jó, akkor "A CIVILIZÁCIÓ ÖSSZEOMLÁSA UTÁN"...

sebaj, legalább lepontoztam egy kötözködőt, ma sem keltem fel hiába és most tényleg valaki feleljen nekem arra, mennyi az esélye annak, hogy majd ilyen kis prepper közösségek kibírják, mert nyilván, nem vitatom, ők nagyon felkészültek, meg tudnak tüzet gyújtani, stb., egy városi nyámnyilának nem lenne velük szemben esélye, de ha ezer városi nyámnyila támad egy mondjuk ötfős prepper kisfarmra a hegyekben, akkor már csak a nagy számok ötrvénye miatt is lerohanják, nem?

2018. jún. 8. 13:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Csak megfelelő fegyverkészletről is gondoskodni kell az élelmiszer mellett és jól védhető, kellően megközelíthetetlen helyre kell "beásniuk" magukat.
2018. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt írtam, hogy vajon kitarthat-e.

Mert jó, a nagyvárosok jelentős százalékát elpusztítja a kataklizma, szerencsétlen multis középmenedzser öt perc alatt kész lesz.

de akkor is, van az a hatalmas embertömeg, ami, hiába nem prepper, elsodor mindent az útjából.

2018. jún. 8. 13:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Van. Persze nem mindegy, hogy milyen lesz az a világvége. ha "csak" a civilizáció omlik össze, azt a természeti népek észre sem veszik. A busmanok, eszkimók, stb. Egy vulkánkitörés is túlélhető a Föld túloldalán. De pl egy nagyobb aszteroidabecsapódást max földalatti bunkerekben lehetne túlélni. Főleg Amerikában erre komoly üzletág épült. Vannak olyan bunkerek, amiket 10 méter mélyen beásnak a földbe, és a felszínről észre sem lehet venni, így kicsi az esélye, hogy megtámadják kívülről. Ráadásul nem is egykönnyen lehetne feltörni. Az más kérdés, hogy milyen élet lenne az, amit egy konzervdobozban kellene élni. Mondok mást. Vannak olyan tengeralattjárók, amik évekig tudnak úgy a mélyben lenni, hogy egyáltalán nem kell a felszínre emelkedniük. Évekig elég a kaja és még a levegőt is maguknak állítják elő. Na egy ilyen tengeralattjárót hogyan támadnának meg a hordák ha se komoly hadihajójuk, se fegyverük nincs hozzá? Ilyen esetekben lennének túlélők, kérdés, hogy meddig. De pl ha egy neutroncsillag sugárzása telibe kapná a Földet, akkor az utolsó hangyáig kipusztulna itt minden.
2018. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ilyen idióta kérdező

Senki nem akar veled kötöszködni, de ha világvége van akkor senki nem éli tul, azért világvége

2018. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már rég vége van, csak nem veszik észre az emberek.

Mint ahogy egy felrobbant égitestről még évekig érzékelik a fényt, és illuzórikusan úgy hiszik van.

2018. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A túlélés esélye egyetlen esetben lehetséges, éspedig, ha Te vagy a VÍZ birtokában. Hiába van felhalmozott tonnányi élelmed, fegyverarzenálod, de vized nincs, úgy meghaltál. Lehet bármilyen bunkered akár Amerikában, akár bármely földrészen, akár tengeralattjárón! Nem kell aszteroidák becsapódásától, neutroncsillagok sugárzásától tartani, egyetlen dolgon kellene gondolkodni: - Mi a rák ellenszere? Mert a nagy számok törvénye szerint minden valószínűséget mérlegelve, az emberiség ebben pusztul majd el. "Világvége" nem létezik, "Civilizáció" vége nem tudjuk, hogy bekövetkezhet-e, mert csak az emberi civilizációról van tudomásunk. Amit az ilyen jellegű filmekben láthatunk, könyvekben olvashatunk, az még nem a mi problémánk, hanem majd az unokáink, dédunokáink gondja lehet.
2018. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!