Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van arra esély, hogy egy...

Van arra esély, hogy egy posztapokaliptikus világ jöjjön létre?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi mint mondjuk, a METRO, Fallout, Med Max univerzumok. (Tudom, hogy mindhárom különböző) A lényeg az, hogy mondjuk, törvénytelen és szinte lakhatatlan helyé válik a világ. Ahol az emberek akár egy üveg vízért is képesek ölni és szinte állati szintre süllyednek. Nincsenek államok, csak kisebb csoportosulásokban élnek az emberek. És a mai civilizációnak annyi lenne, a nagyvárosok romokba lennének, nem lenne folyamatos áramellátás, TV, telefon, internet.


Szerintetek mi idézhetne elő egy ilyen jövőt? Mennyi ideig bírna így fennmaradni az emberiség? Egyáltalán mennyi idő múlva alkúlnának ki újra nemzetek és országok?



2015. máj. 14. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha a méhek kipusztulnának, akkor kb. 5 éve lenne az emberiségnek, mert nem lenne porzó.
2015. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
#1 ez a tipikus urban legend :D Rengeteg olyan növény van amit nem méhek poroznak be, illetve megoldanák máshogy.
2015. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
A mai civilizációnak van hátra még kb. max. 20 éve. De ha összeomlik, egyáltalán nem olyan lesz, mint a katasztrófafilmekben. Az emberek nem fognak állati szintre süllyedni. Éppen ellenkezőleg, fel fognak ébredni az agymosottságból, hirtelen újra megszólíthatóvá válnak, hirtelen képesek lesznek az összefogásra, együttműködésre, valódi emberi kapcsolatokra. Akik a két világháborút megtapasztalták, hasonlóról számolnak be a legvégén, mikor már minden veszve volt. Az emberek nyugodtak és nyitottak voltak, megszűnt a zsizsi a fejekben, egy spontán átmenetiség állapotába került a társadalom, ahol bármi lehetséges.
2015. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 Csak az a kérdés, hogy mit értünk összeomlás alatt, mert ha a föld egy kietlen pusztaság lesz, nem hiszem, hogy nagy felemelkedésre és összefogásra számíthatnánk.
2015. máj. 14. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Félreértettél, egy óriási káosz, őrület, erőszak lesz és rengetegen meghalnak egy rövid idő alatt (pár hónap), majd aztán jön az, amit leírtam. Tehát tartósan nem fog a világ az anarchiára, erőszakra, bandaháborúkra, stb. berendezkedni.
2015. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Micsoda jósok vannak itt :D Igen, biztosan ez lesz.
2015. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 ez mondjuk igaz, biztos újraszerveződne a világ, csak hát nem kis munka lenne, meg bizonyos szinten azért visszafejlődnénk.


Amúgy a 20 év túlzás, szerintem egy jó darabig még béke lesz.

2015. máj. 14. 15:25
 8/14 Rubicon87 ***** válasza:

" ma 15:16"


És mire alapozod ezt a 20 évet, csak mert 20 éve is ezt mondták? Na meg a többi többi dolgot?

2015. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 20 év szerintem egy konstans állandó :D Fúziónál is azt mondták a 60-as években hogy még 20 év és termelünk vele áramot, erre 2 hete hallgattam egy előadást a fúzióról ahol azt mondta az előadó, hogy már cska 20 év és fúzióval fogunk áramot termelni :D
2015. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Rubicon87 ***** válasza:
:) hát igen van benne valami. A sok hülye világvége váróval csak az a gond hogy egyszer igazuk lesz, mert tényleg eljön a vég. teszem azt ha megéljük hogy kialszik a napunk akkor is lesz pár hülye aki az utolsó erejével csak azt harsogja "én megmondtam, most mondja valaki hogy nem vagyok normális" Persze az tök mindegy hogy annyi téves jóslatuk volt mint égen a csillag :)
2015. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!