Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Téged még sosem zavart, hogy...

Téged még sosem zavart, hogy tulajdonképpen egy. Túlfejlett majom vagy?

Figyelt kérdés

Majmok leszármazottjai vagyunk. Állatok, akár tetszik, akár nem.

Kicsit intelligensebbek vagyunk, de nagyjából ugyanazok az ösztönök hajtanak.

Igazából magától a fő kérdéstől eltérve, az emberi lét értelmét vonnám kérdésbe.

Persze, mindenki más, mindenkinek más az értelme, mindenkit máshogyan neveltek, mindenkit más külső hatások értek.

De mindannyian leélünk pár évtizedet (jobb esetben), aztán egy idő után elfelejtenek, mindennek vége, ami mi voltunk.

Most az örök élet meg a hasonló vallásos baromságokat hagyjuk, bár ezt sem értem, hogy manapság még, hogy lehet ennyi vallásos ember. Jó persze, valamilyen szinten a jó útra próbálják vele terelni az embereket, de annyira egyértelmű, hogy mese, és nagyon sokan halál komolyan hisznek benne, mert erre nevelték őket, környezet stb..

Persze, vannak jó dolgok az életben család, barátok, hobbi, szórakozás, de akkor is...

Egy olyan fajhoz tartozunk, akik simán megölik egymást haszon, érdekből, méghozzá nem is akármilyen eszközöket hoznak létre ennek érdekében.

Valakiknek milliárdjai vannak, valaki meg, ha megdöglik sem tud kitörni a nyomorból.

1001 Féle képen próbálnak befolyásolnak minket.

Annyi buta ember van, hogy elképesztő, elég már magyarországon körbenéznünk.

"Kedves" miniszterelnökünk hülyére veszi az embereket, lop, csal, hazudik, és egy ilyen embert választ meg a sok analfabéta. Elképesztő ez is, hogy egy ilyen ember van egy ország élén.

Az oktatás is szánalmas szinten van, rengeteg fölösleges információ, esküszöm úgy érzem, hogy két lábon járó lexikonokat akarnak csinálni, akik engedelmesek, roboltolnak 40 éven keresztül a minimálért.

Ugye, nem, csak nekem vannak hasonló gondolataim?

Néha már azon gondolkozok, hogy esküszöm fejbelövőm magam inkább....és nem azért mert gyáva vagyok meg stb.. hanem, mert nem akarok végig menni egy szinte értelmetlen folyamaton.


2018. jún. 8. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem nem. De az már igen, hogy sokan még a majmok szintjét sem érik el, és inkább birkák.
2018. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akik egy túlfejlett majom szintjén vannak, azokat lehet, hogy ez zavarja. Ezt nem tudom megítélni. Azonban azt meg tudom ítélni, hogy akik még a majmok fejlettségi szintjét sem érik el, azokat semmi sem zavarja. Képesek olyan ötletekkel előállni, amelyet emberi ép ésszel nem lehet felfogni, és csak ennyit tudunk hozzáfűzni: Boldogok a lelki szegények.....
2018. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Akik egy túlfejlett majom szintjén vannak, azokat lehet, hogy ez zavarja. Ezt nem tudom megítélni."

Te is az vagy, akár tetszik, akár nem. Minden ember egy majom utódja, miért ne használhatnánk ennyi erővel ezt a jelzőt? Attól függetlenül, hogy sokak sértőnek tekintik. De hát ez van, hiába fáj az igazság.

2018. jún. 8. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy tönkretesszük a Földet, kizsákmányoljuk, megmérgezzük, fajokat írtunk ki, és vesszük el az élőhelyüket, hogy élősködjünk, és szaporodjunk mint a sáskák. Szerintem nem normális. Túl lassú a folyamat, ami a környezetvédelmet, és állatvédelmet illeti. Egyszerűen sajnálom, hogy itt vagyunk, és bár fejlettnek gondoljuk magunkat, egy barbár nép vagyunk. Az Indiánokkal amit műveltek, a szívem szakad meg, és a sok elhurcolt afrikai ember, de ez csak 2 példa. Utálom a lebetonozott városokat, annyira idegennek érzem magam itt. Legszívesebben egy önellátó faluba költöznék. A szomszédaim meg a Barátok Köztöt, meg az Éjjel nappal Budapestet nézik, és mindenkinek ombre haja van, meg hipszter szemüvege, és Instagram, meg Facebook, meg ilyen agysorvasztó baromságokkal nyomják tele a fejüket. Nekem ilyen gondolataim vannak.
2018. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit sem.
2018. jún. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a másik oldalát látom.

Elég fejlettek vagyunk már, hogy felmérjük a helyzetünket: pl. nem hisszük már azt, hogy a világ örök és változatlan - és látunk már nagyon sok lehetőséget is. Génsebészet, csillagok kutatása, atomenergia, sötét anyag... nyitva a világ előttünk!

És még nem tettük tönkre a Földet, még nincs 100%-os manipuláció: hamarosan már egy kép vagy film nem lesz bizonyíték, mert bárki készíthet bármilyet. Olyat is, amit lehetetlen azonosítani, hogy hamis, még gépekkel sem, mert minden stimmel rajta az utolsó képpontig.

Ugyanígy az embereket is teljesen lehet majd befolyásolni.

Ennél izgalmasabb talán majd akkor lesz a világ, ha beindul a komoly csillagközi utazás.

2018. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!