Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Esküvőre pénzt ki, honnan,...

Esküvőre pénzt ki, honnan, miből oldja meg? Mit tegyen, akihez nem vágnak oda a szülők milliókat?

Figyelt kérdés
Havi spórolásnál nem gondoltok arra, hogy amit te havonta a saját büdzséből teszel félre, a rokonok egy este alatt elisszák? Mi a meglátásotok erről?

2018. jún. 15. 08:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy éreztem egy ilyet is a kérdezőben: mintha abból indulna ki, hogy ennyi pénzt el KELL költeni mindenképpen.


Nos: ha ez a helyzet, akkor viszont elő kell teremteni ezt a pénzt, nincs mese. Akár azon az áron is, hogy 20 évre eladósodnak. Mondjuk én így nem indulnék neki az életnek - de ugye nem vagyunk egyformák.

2018. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

A kérdésedre 2 válasz van, egy rövid meg ugyanaz hosszabban.


1: 2 tanu, hétköznap, polgárjenő hivatal, ingyenes a házasságkötés.


2: Ha nincs 2-3Mft+ felesleges pénzed, amivel megfelelő módon szórakoztathatod a barátaidat, okozhatsz nekik egy felejthetetlen napot, akkor vissza az 1-es pont, MERT: a hazai esküvők 3-400 fő alatt jobbára kivétel nélkül deficitesek, azaz a rokonok nem fogják neked visszatermelni a befektetett költséget, csak annak a töredégét, és elég kellemetlen szitu amikor jön a buli végén a szolgáltató, kérni a bérét, te meg ott álsz egy üres kondérral, hogy bocsi, nem jött össze elég pénz.


Szóval ha erre az összegre nem tudsz úgy gondolni, mint egy jótékonysági adomány, vagy bármi, amiért legfeljebb csak emlékeket kapsz viszont, akkor ugorj az 1-es pontra.

2018. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
En ia sokat gondolkodtam mar ezen a kerdesen. Szerintem eleg sok idobe fog telni, hogy osszegyuljon az a bizonyos osszeg amibol finanszirozni lehet egy eskuvot. A mi eskuvonkon minden fontos embert szamolva kb 50-en lesznek rajtunk kivul. Mi nem szamithatunk a szuleinkre(nem mintha nem tehetnek meg, hogy tamogassanak, de eleg kapzsik sajnos) igy magunknak kell majd osszegyujteni a penzt. Nem vagyok az a nagy igenyu, en szeretnek minden olyan dolgot sajat kezuleg kesziteni amit csak lehet(a sporolas es az elmeny szempontjabol is). Mi megbeszeltuk a parommal(ez par embernek nem fog tetszeni ahogy olvastam a kommenteket), hogy ha ez az ara akkor mi igenis hajlandoak leszunk felvenni arra hitelt, hogy olyan legyen a nagy napunk amilyennek mi elkepzeltuk. Es megegyszer mondanam, hogy nem 4-5 millios eskuvore gondolunk, mert tenyleg 50 ember lesz ra hivatalos, de igenis azaz 1-1,5 millio forint is nagyon sok.+naszut. Ha a szuleire nem szamithat az ember es nincs olyan allasa van, hogy boven felretud tenni belole rovid idon belul egy eskuvore valot annak igenis ilyen eszkozokhoz kell folyamodnia. Amugy azok a fiatol akik lakast vagy hazat vesznek hitelre azok nem ugyanigy kezdik az eletuket?
2018. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
13-as vagyok, hogy a kerdesedre is valaszoljak :D szerintem a lagzira ugy kell tekinteni, mint eleted legnagyobb bulijara. Es gondolom olyanokat ugyse hivnal meg akiket nem szivesen "etetnel es itatnal", csak azokat akikkel osztozni akarsz eleted egyik legfontosabb pillanatan.
2018. jún. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!