Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Esküvőre pénzt ki, honnan,...

Esküvőre pénzt ki, honnan, miből oldja meg? Mit tegyen, akihez nem vágnak oda a szülők milliókat?

Figyelt kérdés
Havi spórolásnál nem gondoltok arra, hogy amit te havonta a saját büdzséből teszel félre, a rokonok egy este alatt elisszák? Mi a meglátásotok erről?

2018. jún. 15. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az eskuvo errol szol, hogy te meghivod a rokonaidat, hogy unnepeljenek meg a hazassagodat es mellesleg adjanak penzt vagy ajandekot neked. Gondolom az ajandekukat termeszetesnek veszed. Ok meg ezert cserebe iszanak meg esznek.


Ha ezzel nem tudsz kibekulni akkor szervezz egy kicsi eskuvot, ahol csak az oromszulok es a legeslegkozelebbi hozzatartozok vannak jelene es mondjuk egy vacsora a vege.

2018. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem veszem természetesnek az ajándékot/pénzt...sőt...sosem számolnék azzal, hogy mennyi jön vissza.
2018. jún. 15. 08:50
 3/14 A kérdező kommentje:
*de amúgy nem ez volt a kérdés lényege :)
2018. jún. 15. 08:50
 4/14 anonim ***** válasza:
ird bele a meghivóba hogy mindenki hozzon piát. annyi piája van otthon az átlag magyarnak, hogy ha mindenki hoz pár üveggel, garantált hogy mindenkinek jut :)
2018. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Én nem veszem természetesnek az ajándékot/pénzt...sőt...sosem számolnék azzal, hogy mennyi jön vissza."


Akkor mondjuk jo hulye vagy.

2018. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kis pénz => kis esküvő.

Mi a probléma?

Vagy adóssággal szeretnéd kezdeni az életed?

2018. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

-adóssággal szeretnéd kezdeni az életed?-

bírom, h itt mindenki meg tudja állapítani, ki hány éves :D

és ha 50 vagyok?

szó nem volt adósságról...

tippeket vártam volna, de látom mindenki imád belekötni még egy kérdésbe is...istene,, de frusztrált ez a társadalom..

legközelebb odaírom, hogy kioktató hangnemet köszönöm szépen nem kérek :D

2018. jún. 15. 12:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem értettél meg valamit.

Akkor még egyszer: HA kevés a pénzed, AKKOR az értelmes ember választása a kicsi esküvő.

Stimmel?

A többi csak pontosítás.

Amúgy egy jó tanács: próbálj meg kevésbé sértődékeny lenni. Nem fogsz jól kijönni a pároddal ilyen viselkedés mellett, aztán később baj lehet belőle.

2018. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 csatrad ***** válasza:

sok hagyomany, ilyen az eskuvo is ami direkt arra alapszik, hogy a tehetos kisajtolja a szegenyt, hogy az maradjon. csak a foldesur/kiraly aki regen a tehetosnek szamitott az most a tavoli rokon, vagy egyebb vendeg akit maskor nem latsz. a szegeny meg persze az aki alja a cehet vagyis te.

Anno volt, hogy egy kiraly egy hatalmas udvarral (szolgak, es lovak) elment vendegeskedni egy masik kiralyhoz akinek kenytelen volt ellatni es volt, hogy anyagilag belerokkant a masik kiraly, ez egy taktikai huzas volt a hatalomviszonyban.

nem annyira regen pl ha tavoli rokonhoz elment egy csalad latogatoba, volt hogy a tavoli rokon keres nelkul meg a latogatas elott kuldott egy nagy csomagot mindenfele finomsaggal, ami egy utalas volt arra, hogy inkabb ne gyere itt van nemi kenopenz. persze meg mindig elmehettel, de akkor azt se tudom mi van mert ekkora bunkosagrol meg nem hallottam.

2018. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem gondoltam. Évek alatt spóroltuk össze rá a pénzt, sőt a többség így tesz. Egy középkategóriás esküvő ésszel szervezve, de nem ész nélkül spórolva/pénzt szórva 2,5-3M Ft ma kis hazánkban és ez messze a legalacsonyabb árakat takarja szerte a világon (még sokkal elmaradottabb országokban is jóval magasabbak az esküvői szolgáltatások árai). Lehet spórolni azon ami számodra kevésbé fontos, de ami fontos azon nem érdemes. Mit tegyen? Legyen kevèsbé irigy, dolgozzon többet, tegyen félre arra amire vágyik (mindegy, hogy az egy esküvő vagy egy autó vagy egy lakás). Nem sírni kell hanem bevállalni a dupla-tripla műszakot, a hétvégét, vagy olyan vállalkozást indítani amiből finanszírozni tudod azt ami másnak az ölébe hullik.
2018. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!