Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért zöld a medence vize ha...

Timesss kérdése:

Miért zöld a medence vize ha van benne tisztitó szer?

Figyelt kérdés
Vattünk egy merevfalu medencét nem tudom mitöl lehet hogy bezöldült a viz benne hasznàltuk a keringetöt is és van benne ph plus tisztito nem algàs inkàbb klor szagu de nagyon zöld mitöl lehet? Nemjol adagoltam? Lehet attol benne fürdeni?

#Medencevíz #elszinezödés
2018. jún. 20. 07:50
 1/1 anonim válasza:

1. Állítsd be a ph értéket 7,2-re. (ph- vagy ph+ helyes adagolásával, azt gondolom jelen esetben magas lehet a ph érték így ph- kell alkalmazni)


2. 4-5 óra folyamatos keringtetés mellett beáll 7,2-re. (ha megfelelően adagoltad)


3. Ekkor kell locsolókannával a vízbe juttatni klórgranulátumot oldva,10 m3 vízhez 20 dkg-ot.


4. Pár órát ismét folyamatosan járatni,majd algenint (algagátlót) kell beleadagolni 10 3-hez 2 dl-t.


5. Reggelig járatod és ekkor nekem opálos lett,ezt pelyhesítő hozzáadásával tisztítottam le.



Nagyon fontos,ha nagy a meleg, vagyis ha a fürdők létszáma megkétszereződik, -illetve ha esik az eső- hogy a ph értékét 2 naponta nézzük és állítsuk be,,ha szükséges!!!


Így kerülhető el a zöldülés. :)


Forrás: google

2018. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!