Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért félnek egyesek a bohócok...

Miért félnek egyesek a bohócok, átékbábuk/babáktól?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a puppetfóbiával, csak fura ,hogy aki fél pl egy porcelán babától,vagy egy bábtól az mitől fél, vagy miért fél?

Ez olyan mint a bohócoktól való félelem.

Csak egy beöltözött ember aki nem bánt ,de mégis félnek tőllük pára. Miért?


2018. jún. 20. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért félnek az emberek a kígyóktól, a békáktól, a pókoktól és minden más bogártól, a sötéttől és a furcsa zajoktól, meg a többi? Olyan fóbiák vannak, hogy az ember csak pislog, hogy ilyen is létezik? Különbözőek vagyunk és mindenkinek megvan a saját hülyesége. Én pl. a kóborkutyáktól félek, pedig alapjáraton imádom a kutyákat. Hogy miért, azt soha nem tudnám megmondani. Erre nincs általánosítható magyarázat.
2018. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 Csak annyit mondok, hogy evolúció...
2018. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az állatok rovarok élő lények, és nem tudhatjuk mi jár a fejükbe. Támadhatnak, pl a kóbor kutya. A pók és kigyó mar vagy csíp.

De egy porcelán baba az egy élettelen tárgy.

A bohóc,meg egy pasi kirúzsozva.

Csak érdekes ,hogy vajon milyen élmény érhette az illetőt,hogy féljen ezektől. Látta az AZ című filmet és azóta fél pl? .

Ezek a fóbiák egyáltalán gyógyíthatóak?

2018. jún. 20. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon-nagyon az elejére szeretnénk visszavezetni a dolgot, valóban az evolúció lenne a megfelelő magyarázat. Én viszont - ha nem is mondtam ki konkrétan -, de valamiféle traumára próbáltam rávilágítani, ami az illető múltjára tekint vissza. Gyerekkori lelki sérelem, bántalmazás vagy akármi, ami az agyban kiváltja ezt a fajta védekező mechanizmust. Igaz, hogy nem mindig azon a területen jelentkezik a probléma, ahonnan a pofon érkezett, de engem sem bántottak soha kutyák, egyszerűen bizalmatlan vagyok, félek tőlük.

Remélem, hogy nem beszélek túl nagy baromságokat.:D

Valamelyik nap egyébként pont ennek a kezeléséről olvastam egy viszonylag terjedelmes cikket, ahol egereken kísérleteztek - sokkolták őket. A cikkben azt írták, hogy a kísérleti egyedek egy részét teljesen ki tudták kezelni, azonban voltak, amelyek féleleme tovább fokozódott.

Ha érdekel a téma, kérdező, itt eléred a teljes bejegyzést: [link]


Tudom, a következő az lesz, hogy letámadtok, mert egy PC-s oldalra hivatkoztam, de valószínűleg idegen nyelvű forrás alapján készült az iromány, nem csak a hasukra csaptak, így talán valami valóság alapja is van, nem? De!

2018. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!