Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen a babáktól nem lett...

Régen a babáktól nem lett pisis minden bútor, hogy külső nélküli textilpelenkát adtak rájuk?

Figyelt kérdés

Láttam régi amerikai filmben, hogy a 40-es, 50-es években a babák pelusára nem raktak gumibugyit vagy valami más vízzárót, csak egyszerűen rájuk volt kötve vagy tűzve a textilpelenka.


Ha bepisilt a baba és leült egy székre vagy a kanapéra, akkor nem lett tőle pisis a bútor, vagy idővel nem kezdett átszivárogni a pelenkán?



2015. nov. 19. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több réteg volt és gyakrabban cserélték.


Régen a nőknek is csak a sima vatta vagy összehajtogatott textilakármi volt opció menstruáció idején, azt is megoldották.

2015. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobban odafigyeltek és sokkal gyakrabban cserélték a pelenkát, éjjel is többször általában. De biztosan előfordultak balesetek, ahogy előfordulnak ma is, mosható pelusos babáknál és eldobható pelusos babáknál is.
2015. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mert nekem van itthon antikváriumi, 40-es, meg 50-es években kiadott babaápolási könyvem, amerikai is, meg angol is, és mindenhol írja a pelenkázásnál a gumibugyit is. Le van rajzolva a textilpelenka hajtogatása, elég sok módja van, és utána mindenhol oda van írva, hogy a művelet a gumibugyi feladásával záródik, sőt, van, ahol még egy fedőréteg kerül rá, ilyen kis fidres-fodros, igaz, az már nem vízálló.

A filmekben szerintem nagyon sok minden máshogy van, mint a valóságban. Elég csak azt megnézni, hogy a filmekben hogyan szülnek a nők, illetve hogy néznek ki szülés után :D Hát elég messze áll ez a valóságtól :)

2015. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz hogy semmi vizhatlan sem volt, nekem is gumibugyim-is volt, de volt hogy csak simán benejlonoztak.

Apropó a vatta is átázott azért tettünk nejlont a bugyiba.

2015. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mosható pelusok ma virágkorukat élik, én is azt hazsnálok. Nyilván vannak korszerűbb anyagok és szabásminták a peluskülsőknél, mint a régi gumibugyi, de a lényeg ugyanaz: bármilyen jó nedvszívó és nedvességmegtartó is a pamut (vagy bambusz, kender, stb.) amikor egy adagban jön egy emberesebb mennyiségű pisi, akkor az lefut a pelus aljáig, és vízzáró réteg nélkül azonnal pisis lesz minden. Ennek ellenére sok mosható pelusos blogon és reklámban is vízzáró külső nélkül vannak lefényképezve a babák, de ez nem a hétköznapi használatot mutatja be, inkább max. annyit, hogy hogyan áll a babán az adott pelus, hogyan kell elképzelni.


Ezzel együtt anyukám beszámolói alapján meg tudom erősíteni azt, hogy régebben tényleg sokkal gyakrabban cserélték a pelusokat (akár a mai moshat pelusokkal összehasonlítva is) és tényleg éjjel is többször, mert egy-két tetra pelus nem bírt túl sokat.


(Ma tudtommal akkor használnak külső nélkül textilpelenkát, ha egyébként EC-znek, és alapvetően nem is pelenkázzák a babát, hanem figyelik a jelzéseit és kis tálka fölé emelik, amikor láthatóan pisilnie vagy kakilnia kell. Itt az a lényeg, hogy ne azt szokja meg a baba, hogy nem is kell jeleznie, ha ilyen igényei vannak, csak belepisilnie a pelusba, amit anya előbb vagy utóbb kicserél, hanem jelezzen mindig, de egy esetleges kisebb balesetet még elbír a külső nélküli pelus.

2015. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!