Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Első munkám, mit tegyek? Félek.

Első munkám, mit tegyek? Félek.

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy szüleim megunták,hogy nem dolgozok amit meg is értek hisz az én koromba már ez alap(mármint a munka).De kicsit(nagyon)félek ettől az egésztől első munkám lesz és hát eléggé visszahúzódó félős típus vagyok és rettegek,hogy mi lesz ott.

Mit tegyek?

Gyárba mennék dolgozni napi 8 órát amivel nincs bajom csak félek.Mivel most nyári szünet van nem lesz baj vele de suli mellett is csinálnom kell majd a szüleim mondták így iskola időben éjszakás leszek.

18 éves vagyok.

Tanácsok?Milyen a gyári munkásoknak?Mitől legyek bátrabb?18/L



2018. jún. 22. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
először is sok sikert! másodszor, ez sok mindentől függ, hogy hova kerülsz meg kikkel leszel! a lényeg, hogy ne légy nyuszi, mert azt sok helyen kiközösíti! beszélgess, ismerkedj a kollégákkal! az éjszakás műszakról annyit, hogy nehéz lesz megszoknod, de egy idő után már fel sem tűnik! hajrá!
2018. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, ott sem esznek embert. nézz körül. mindenki dolgozik valahol, és túlélte az első napokat.

Elegendő, ha köszönsz mindenkinek, feleslegesen ne szólalj meg, ne keresd a kibúvókat a munka alól. Ne lepődj meg semmin, lehet, hogy azt fogod hinni, veled most kitolnak..ne hidd..ha mégis megkóstol bárki is, vágj jópofát.


ne fakadj sírva, ha beszélsz valakivel, nézz a szemébe.


simán az legyél, ami vagy. ez nem bátorságpróba.

(képzeld el, mennyire izgulnak a választott, vagy listás képviselők, hogy fel kellene szólalni a parlamentben...van aki évekig nem mer...)

2018. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nappali iskola mellett állandó éjszakás műszak??

Bocs, de a szüleid normálisak?

2018. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is nyugi. A kollégáidnak nem az lesz az érdeke, hogy kicsináljanak, hanem hogy segítsenek a beilleszkedésben. Főleg, ha szalag mellett fogsz dolgozni.


Légy nyílt már az első napon, köszönj, kérdezz, tanulj, és lássák rajtad, hogy igyekszel. Amit nem akarsz elárulni magadról, azt nem kell kikotygni, akkor nem tudnak vissza élni vele. Legjobb lenne, ha első pár napban-hétben az elengedhetetlennél többet nem árulnál el magadról. Csökkentsd a támadási felületet. Idővel, amikor világos lesz, kiben lehet megbízni, lehet majd beszélgetni is a kollégákkal. De eleinte a munkára koncentrálj.


Valószínű (de nem 100%) hogy a nálad sokkal idősebbek többet fognak segíteni elsőre, mint a kortársaid. Valószínűleg a kortársaid inkább rivalizálnak majd veled, mint egy ötven éves.


Sose téveszd szem elől, hogy miért is vagy ott: a fizetésedért. Csak egy munkahely, nem szabad sem túl-, sem alulértékelni. Ha a cég vmi képzést ajánl, fogadd el. Ki tudja, mire lesz jó pl. egy targoncás vizsga?


Természetesen suli mellet nem lehet éjszakás műszakban dolgozni.

2018. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ha a sulim elkezdődik akkor az éjszakázás úgy lesz megoldva,hogy 1-kor végzek az iskolában és mivel 10 percre lakom onnan így hamar haza érek és lesz időm este 8-ig aludni kicsit :)
2018. jún. 23. 02:38
 6/11 anonim ***** válasza:

És tanulni mikor lesz időd? A szüleidnek az a fontos hogy lehúzzanak pénzzel (már bocsánat) vagy hogy jó eredményekkel leérettségizz?


Én egyedül éltem, heti 40 órát melóztam suli mellett és úgy kellett leérettségiznem. Baromi megterhelő volt pedig még nem is éjszakáztam. Én hétköznap suli után éjjel 22,23,24-ig dolgoztam vagy hétvégén attól

2018. jún. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

(Bocs előbb elment)

... attól függ hogy jött ki. Ha sok tanulni való volt másnapra volt hogy éjjel fennmaradtam és csak pár órát vagy semmit nem aludtam. Gyakori volt hogy suli-meló-tanulás körökkel akár két napig nem aludtam. Benn fáradt, szétszórt voltam. Volt hogy egyszerűen meg sem hallottam az ébresztőt ezért gyakran késtem. Leérettségiztem jó eredményekkel, de nem értem a szüleid miért várják el hogy így kelljen. Ezzel gyakorlatilag annyi melód lenne mint nekik ketten együtt.

Ne a gyárba menj tanidőben hanem keress diákmunkát, ott elég heti 20 órát melózni és figyelembe veszik az igényeid, mellesleg kevesebbet kell adóznod, kobban kereshetsz. Kapnál havi 50-60-at a szüleid meg elégedjenek meg annyival.

2018. jún. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért kell dolgozzak majd suli mellett is mert nekem kell majd eltartanom magam addig otthon lakhatok még amíg nem tudok kivenni albérletet .Részmunkaidővel vagy diákmunkával nem tudnám eltartani magam.

De köszönöm a választ szerencsére elég jól tanulok és ha figyelek órán az anyag 80%-a megmarad és nem sokat kell tanulnom.

Köszi még egyszer a válaszokat:)

2018. jún. 23. 07:55
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

albérletet még 8 órás melóval is nagyon ki kell centizned! bár attól függ, hogy hol laksz! pl itt Fehérváron egyre húzósabb árak vannak! érdemes egy haveroddal együtt albiba menned!

2018. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja hogy 18 lettél ég veled menjél amerre látsz. Na veled is jófej volt apu/anyu, pacsi!
2018. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!