Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postás kézbesítőnek van...

A postás kézbesítőnek van joga utólag kitölteni egy hivatalos irathoz szóló tértivevény hozzátartozói jogcím mezőjét?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 11:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Szerintem, tökmindegy, hogy az átvételkor, vagy utólag írja az aláírás mellé, hogy az atvevő a címzett anyja, testvére, stb., ha az a valóságnak megfelel.
2018. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az nem hamisításnak minősül? A mi esetünkben elég nagy problémát okozott a később odaírt jogcím. Ennyi erővel miért nem a postás írja alá, megkímélve az átvevőt. A helyi posta főnök miatt odaírhatja, de több ember véleménye és nagyobb posta intézmények megkérdezése után nincs joga. Azért vagyok kíváncsi itt is a véleményekre.
2018. jún. 23. 21:18
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
#2:Régebben dolgoztam postán, bár nem kezbesítőként. Számtalanszor láttam, hogy amikor beérve a hivatalba, "leszámolnak" a kézbesítők, akkor írták oda, hogy az átvevő kije a címzettnek. Miért lenne ez hamisítás? Egy tenyt rögzít, írasban.
2018. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
#2: Amikor a postan, vagy egy bankban az ügyintező segít kitölteni az ügyfélnek egy nyomtatvanyt(mert mondjuk, remeg a keze, stb.) es ő csak aláírja, az sem hamisítás.
2018. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Akkor miért íratja alá az átvevővel, majd aláírnák a postán. Nekünk egy ilyen miatt lett problémánk. Engem jogi és törvényes úton érdekel a dolog, nem pedig kényelmesség szempontjából.
2018. jún. 24. 09:59
 6/32 A kérdező kommentje:
De az ügyintéző úgy tölti ki, hogy az ügyfél látja, hogy mit töltenek ki neki.
2018. jún. 24. 10:00
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
De milyen problemad lett? Nem jó rokoni kapcsolatot jelölt meg?
2018. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
A barátnőm élettársam lett és pont egy hivatalos levél volt.
2018. jún. 24. 13:22
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ez így más, hiszen nem a valóságnak megfelelő, amit ráírt.
2018. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Élettársad lett? Ezt mivel igazolod? És azt mivel, hogy nem előtted, hanem utólag írta rá?
2018. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!