Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zenei pedagóguspályától mit...

Zenei pedagóguspályától mit várhat az ember?

Figyelt kérdés

Ezt egy esszében kellene megirnom.

szakmai megbecsülés, elismerés, hirnév : ezenkivül

még

kellene hozzá irni.

Előre is köszönöm


2018. jún. 25. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem fizet valami jól.

A szakmai megbecsülés attól függ, hol tanítasz. A zongora tanárnőmmel az általános iskolámban ismerkedtem meg. Ott nem bántak vele valami jól, ahogy a többi zenetanárral se nagyon. Az igazgatónő lenézte őket (mivel ő maga semmit sem értett a zenéhez, de fent hordta az orrát).

Utána elment egy igazi zeneiskolába tanítani, ahol már megbecsülték, mert ott látták, hogy tényleg ért a zenéhez.

A tanárok hírneve szerintem először is a gyerekeken keresztül terjed. És ha rendes zeneiskolánál tanít, akkor a többi tanáron keresztül is terjed. Viszont annyira messze nem ér el, annyi ismeretség/kapcsolat nem hiszem, hogy van Magyarországon.

Konkrét eset: zenetanáromat meghívták a Hollánba helyettesítő tanárnak, mert az egyik tanítványa annak a zenetanárnak volt a gyereke, akit helyettesíteni kellett.

Elismerésben is ritkán részesülnek a tanárok. Először is nem mindig kapnak olyan gyereket, aki magától akart menni zenét tanulni, így mennek a huzakodások a szülők között, hogy most tanít-e a tanár, vagy sem. A szülők olyanok tudnak lenni, akár a hiénák... nagyon ijesztőek. Másodszor pedig, az iskolák főleg akkor ismerik el a tanárt, ha már régóta náluk dolgozik, és sok jót hallanak felőle. Akkor is kap valami emléklapot, esetleg díjacskát, ajándékot. Pénzbeli jutalmat is talán kap, de arról nem tudok semmit.

Szóval úgy összességében egy nehéz pálya. Sok emberen kell végigküzdeni magad: tanárokon, szülőkön és a gyerekeken, viszont, ha szerencsés vagy és jó helyre mentél, akkor még jó barátokat is szerezhetsz közülük. De magadra vagy utalva a tudásoddal olyan értelemben, hogy a kollégák nem mindig segítőkészek. Plusz nincsenek alap követelmények, hogy a zongoristáknak második évben csak Schubertet szabad játszani, meg ilyenek. Ha jó a tanár, akkor személyre szabja a tanítást: a diáknak mi fekszik jobban, milyét kellene és hogyan fejleszteni.

Ó, és még a munkaidőről. Szerintem egész jól lehet az iskolákkal egyeztetni ezzel kapcsolatban. Például lehet az, hogy heti 3-4-szer mész be, de akkor délután... 2-től mondjuk este 8-ig akár. Bár, ha több napon jársz be, akkor is maradhatsz estig, ha annyi diákot kapsz. Természetesen a fizetésed a munkaóráid függvényében változik.


Mindenesetre én csak ezt az oldalát ismerem és főleg a zongora tanárokét.

2018. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!