Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Két választásom van augusztusra:


1: elmegyek dolgozni (Balatoni büfébe/pizzériába)


2: a némettanárom felajánlotta, hogy ingyen foglalkozik velem németből, felkészít a nyelvvizsgára, szóval ez lenne a másik opció.



Nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Az első lehetőségben a pénzszerzés a jó, viszont szeretnék nyelvvizsgázni és előrehozott érettségit tenni, ráadásul édesanyámat sem szeretném egyedül hagyni (csípőprotézissel műtötték és fogják is még műteni, nem bírja egyedül csinálni a kertet, a háztartást és az állatok ellátását).



(Még mielőtt páran bekategorizálnának egy lusta munkakerülőnek: júliusban végig dolgozni fogok)


2018. jún. 27. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ingyen foglalkozik veled??? Hány éves vagy és mennyi a mellbőséged?
2018. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a némettanárnőmet (aki az osztályfőnöknőm is) a mellbőségem érdekelné, szimplán csak észreveszi, ha valakivel érdemes foglalkozni.
2018. jún. 27. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

A kérdést mint ha én írtam volna ki, úgy hasonlítunk.

A leírtak szerint gondolom nem szándékozol Németországban dolgozni mert nem akarod anyukád magára hagyni. De az érettségi és a szükséges nyelvtudás viszont mindenképpen jól jönne. Pénzt kereshetsz később is vagy tanulás mellett is.

Nekem az volt a legszebb élet amikor nem volt állásom hanem a szülői gazdaságban tevékenykedtem otthon. Az én anyámnak is két csípőprotézise volt. És kijelentem hogy jobb életem volt otthon mint később mérnökként.

Én lettem városi alkalamzott is. A véleményem az hogy nem jobb fizetni olyan dolgokért ami ingyen is lehetne. Meg alacsony bérekért és sokat adózva dolgozni. Ha olyan jó lenne, akkor leporolnám a diplomám és elmennék mondjuk ügyvezetőnek vagy mit tudom én. De nem azt porolom le hanem a szülői ház gazdaságát akarom újra éleszteni. Mert az volt jobb, egyszerűbb és lazább élet. Méheket meg kapirgáló tyúkokat szerzek, meg őserdőként gyümölcsöst telepítek. Vagy tán emu farmot is hozok létre. Ha nem a már üres szülői házban, akkor valahol a trópusi paradicsomban.

Azt még vedd figelembe milyen nyelvet tanulsz. Mert később ki is vándorolhatsz és nem biztos hogy a télen fagyos Németország lesz a legjobb választás.

A testvérem a "munkaerőpiaci" érvényesülés mellett döntött. Ő megtehette mert volt elég vastag bőr az arcán ahhoz hogy könyvelőként a vállalkozókkal összejátszva milliókkal bssza át az államot. Én becsületesnek születtem, ezért a munkaerő piacon esélyem sem volt, de a természettel és a szüleimmel szimbiózisban élve viszont jobb és szabadabb meg boldogabb életem volt mint bármelyik korrupt csúszómászónak. Annak idején például kerékpáron vagy motorral Európa szinte minden országában kirándultam. Hát évi 365 nap szabadságot nem szoktak állásban osztogatni.

2018. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanulást választanám, ha nem vagy rászorulva arra a pénzre, amit akkor keresnél, inkább tanulj, mert hatalmas lehetőség, h ingyen foglalkozik veled.
2018. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a tanulás a nyerő... főleg, ha a nyáron még dolgozni is fogsz.

De legközelebb valami normális címet adj az írásodnak.

2018. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Balaton ? Büfé ? Ez nem lehetőség hanem kínszenvedés ...
2018. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos a tanulást választanám, pláne, hogy ingyen foglalkozna veled,óriási lehetőség. De az jön át a soraidon, hogy te ezt már el is döntötted a szíved mélyén. :)
2018. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!