Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok írni nekem mexikói...

LeonScottKennedy kérdése:

Tudnátok írni nekem mexikói kartell elnevezéseket?

Figyelt kérdés

Oké, kezdeném azzal, hogy nem igazán találtam ennek a kérdésnek megfelelő fórumot, ezért ide írom, aztán a moderátorok eldöntik, hova rakják át. Azért írom a tudomány fórumba, mert hát... tudomány, szóval itt kell lennie a legokosabb és legkreatívabb embereknek.

Persze nem létező kartell elnevetésekre gondolok, azoknak én is utána tudok nézni. Kitalált, fiktív mexikói (spanyol) hangzású kartellneveket szeretnék. Egyszerűen nem találtam sehol ilyen name generator-t, pedig elég sokáig kerestem. Minden apró hülyeségre van generátor, de erre pont nincs.

Szóval a kreatívabb lelkű embereket kérném meg arra, hogy vagy netről keresve írjon kevésbé ismert kartell neveket, vagy egy kicsit megtornásztatva az agyát találjon ki jó hangzású spanyol elnevezéseket.

Én nem vagyok annyira kreatív sajnos :(


2018. jún. 28. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Kedves moderátor, köszönöm, hogy áthelyezted e kérdést e csodás noname helyre, ahol az isten sem fog válaszolni.
2018. jún. 28. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt Isten helyett, Istennő. :D

Bocs, a hülye szóviccért. Annyira nem utálnak a modik, speciel én az egyéb kérdésekre szakosodtam. :)

Én is - hobby - író lennék, úgyhogy remélem van némi kreativitásom.

Amikor megláttam a kérdésed - még tegnap, csak akkor nem tudtam épp válaszolni - sejtettem, hogy valami regényhez kellene.

De a lényegre térve:

Igazából nem hinném, hogy annyira nehéz lenne ilyet kitalálni, bár igaz, kell némi spanyol tudás hozzá.

Egy kitalált mexikói kartellnek elég - szerintem, ha valamilyen félelmetes állat nevét adjuk, vagy olyat, ami spanyolul elég borzongatónak hat.

Nekem a spanyol tudásom elég kicsi, de például a Terminátor filmekben Sarah Connor beszél spanyolul, ahol a culebra pl. kígyót jelent. Tehát pl a "La Culebra - A kígyó". Aztán a CSI - Helyszínelők filmből van a Matocho elnevezés, amit el is magyaráz a gengszter: matare megöl, ocho nyolc, tehát mozaikszóként a matocho nyolcat megölni. (Mivel a kitalált sztori szerint egy ember kinyírta a 8 tagú családját, aztán nyugodtan leült melléjük kajálni), mivel ez egy főgengszter volt, és sok embert hidegre tett, ezért vette fel becenévként a Matocho nevet.

Aztán van a régi, de kedvenc filmem a Két és fél kém. Ebbe az egyik kedvenc karakterem Muerte (Halál) az ügyetlen nehézfiú, akit a Dennis Quaid alakította amcsi kém állandóan megver, és lealáz, és állandóan Mortynak nevezi.

Tehát eddig van a La Culebra, Matocho, és a Muerte

Kiszótáraztam még:

Pusztító - Devastador, Vihar - Tormenta, Szökőár - Marejada...

De ahogy a forrásnak utána néztem, sima spanyol nevek is lehetnek kartellek nevei. Pl. Mendez, Pablitos, Ramirez, Salazar,ilyesmi. Ezek nem valósak, csak hirtelen ennyi spanyol név ugrott be. De kaphatnák a nevüket városokról, pl. Reynosa, Merida, Cardenas, Tampico. Ezek valódi város nevek, de átvariálhatod őket, ha úgyis képzeletbeli az egész.

Ha írnál bele női kartell tagot, akkor javaslom neki a Querida (a szótár úrnőt ír - de romantikus regényben a férfi kedveskedve mondta a szerelmének, szóval nem tudom.) :) Esetleg utalva arra, mennyire csapodár a La Putita azaz kis q_rva nevet. (A sima Puta, ugyanaz, csak kicsinyítő jelző nélkül.)

Remélem segítettem, ha kellene még valami írj. :)

2018. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ :)

Azóta már én is találtam ki kettőt (Los Salvadores, Camarilla).

Egyébként mindig is nehezemre esett bármilyen fiktív nevet kitalálni, legyen az karakternév, városnév, valamilyen szervezet neve, mindig generáltam őket, aztán ami olyan jó hangzású volt, azt használtam.

Jah, én is abszolút hobbiból szoktam írni, nem is nagyon szoktam megosztani senkivel, kivéve 1-2 emberrel, akikkel van, hogy 1-2 fejezetet együtt beszélünk meg. De egyébként meg eszembe nem jutna bárhová kitenni még álnévvel sem xD


Egyébként akkor egy másik kérdés. Te hogyan szoktad megoldani a karakterleírást (kinézetét) a főbb szereplőknek? Fontos, hogy részlezetve legyenek, vagy csak elég, ha néhány fontosabb dolog, ismertető jegyek le vannak írva?

2018. jún. 29. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, mivel én kizárólag fanfiction-öket írok, ezért az olvasóim tudják, hogy hogy néznek ki a szereplőim. :) DE azt hiszem, elég csak néhány jellegzetes dolgot kiemelni: hajszín (hogy milyen a haja- pl örökké kócos)), szemszín, magasság, vagy, hogy kissé görbe, íj alakú, lóra termett a lába... ilyesmi. Tulajdonságokat akkor emelem ki, ha fontos a történet szempontjából. Vagyis: elég, néhány fontosabb dolog, és az ismertető jegyek vannak leírva. Részletekbe akkor megyek, ha ez elengedhetetlen a történet szempontjából.

Mert igaz, hogy fanficeket írok, de AU, azaz Alternatív Univerzumban, tehát mindig megváltoztatok bizonyos dolgokat.

Egyébként álnéven simán publikálhatnál. Miért ne? Van például az AO3 (archiveofourown.org) oldal. Igaz, angol a felülete, de lehet írni magyarul. Azt is be lehet szabályozni rajta, hogy pl. csak az AO3 tagok láthassák, (mivel a magyarok alig ismerik, kicsi rá az esély, hogy rátaláljanak) illetve csak azok, akinek belinkeled a dolgokat. Kereső motorok elől el lehet rejteni az írásadat.

Én pl. LMBTQ+ és Explicit - 18+ dolgokat is publikálok nick néven. Nem olyan nagy dolog ez. :)

2018. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is fanfictionnal kezdtem, de rájöttem, hogy az úgy nem fog működni, mert általában mindig teljesen beleuntam 1-2-3 fejezet után. Pedig egyébként a játékot nagyon szeretem, de valahogy arról írni... á, nem volt az én stílusom. Ezért aztán elkezdtem gondolkodni, hogy akkor írjak valami teljesen eredetit, vagyis nem 100%-ig eredetit, mert olyan már nem is létezik, hanem egy már meglévő univerzumban írok, csupán teljesen más karakterekkel, más helyszínekkel és más cselekménnyel. Ez tűnt a legjobb választásnak, mert volt egy meglévő univerzum, annak megvoltak az alapkövei, tehát az úgynevezett "sandbox" játszótere, nem kell a 0-ról felépíteni, és azon belül pedig arról írsz, amiről akarsz. Persze igyekszem eredetinek maradni abból a szempontból, hogy nem említek meg egyetlen ismert karaktert sem, és a cselekmény is teljesen más, tehát az én szereplőim abszolút nem ismertek, ezért kérdeztem a karakterleírás részletességére.

Megkérdezhetem, hogy milyen fanfictionokat írsz?

2018. jún. 29. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Supernatural fandomban, és Destiel fanfiction-öket. :)
2018. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megtudhatom esetleg az oldalon használt nick nevedet? ;)
2018. jún. 29. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!