Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliaban apoloi alassal...

Angliaban apoloi alassal mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Már lefutott ügy, elkéstél, brexit van, már csak munkavállalási engedéllyel tudsz kimenni, de azt nem sűrűn adnak, lényegében ezért lépnek ki.

Aki már kint van, az úgy tűnik, maradhat, de oda már aligha mehetsz.

2018. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor hova eri meg kimenni?:/
2018. júl. 1. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Lényegében amilyen nyelvet tudsz, Francia, Német, Benelux, esetleg az olasz, bár ott elég nagy a munkanélküliség, vagy Ausztria, de nem árt sietni, mert mint tudod, jelentős számban vannak bevándorlók egész Európában.

Főleg a lakás problémás. inkább csak szobát lehet bérelni, vagy egy egész házat, ami egyedül nem, de társsal lehetséges, ám azok is egyre drágábbak, meg az olcsóbbak hamar elkelnek, lehetetlen kifogni.

A munkahely szerzése is egyre nehezebb, a migránsokat is kezdik befogni, legalább is mindent megtesznek, hogy ne tartsák őket a végtelenségig potyára és egyre többen vállalnak munkát, ilyen képesítés nélkülieket, meg azért jó páran tudnak már valamit beszélni az adott ország nyelvén.

Én egy évtizednél többet voltam kint, de nemrégiben hazajöttem, mert nagyon megváltozott a helyzet, de attól függetlenül még lehet jó helyet kifogni, egy kis pénzt összeszedni, ha tudsz spórolni, csak vigyázz, be ne csapjanak a munkaközvetítők, vagy maguk a munkaadók, mert néha az is előfordul-

A bevándorlókkal nem olyan vészes a helyzet, eloszlanak, de azért nem árt vigyázni velük, én kerültem őket, ahogy csak tudtam, odamentem, ahol nem lepték el a környéket, de már nagyon sok helyen vannak sajnos és kénytelenek lesznek szétszóródni, odamenni, ahol munka van.

A bérek is csökkennek folyamatosan, mert lenyomják, de csak egyes ágazatokban, pl. a kvalifikálatlan munkánál.

Van barátom Finnországban is, ott az angollal is lehet valamit kezdeni, de francia, vagy német nyelvterületen nem sokat.

Finnországban valamivel kisebb a fizetés és drágább az élet, meg a hideg is rápakol, én speciel nem bírom, de a déli részén még esetleg elviselhető, ha nem vagy nyápic.

Elég sok munkás van közép és dél-Európából, lassan kiteszik a megtelt táblát, úgyhogy csipkedd magad.

2018. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!