Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Istálló trágya minősége...

Istálló trágya minősége megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kis hobbi projektem van, semmi extra, kis paradicsom és uborka. A talaj nem a legjobb, kötött és agyagos. Eddig zsákos marhatrágyával és használt virágfölddel tuningoltam, be is vált azért. (jobb mint volt... :-))



A lényeg, hogy felajánlottak lótrágyát, de olyat ami már több éves, szinte már humusz. A gondom az, hogy a nincs rajta gaz. Nem kellene belepnie gaznak? Hiszen (elvileg) jó táptalaj lenne neki. Nem túl erős még mindig? Vagy tévedek?


Szerintetek nincs gond vele? Használhatom ősszel trágyázáshoz?


Kösz mindenkinek!



2018. júl. 5. 06:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A semminél többet ér, de nagy reményeket ne fűzzél hozzá. A friss lótrágyának a N tartalma igen magas, de annak nagy része az évek alatt a denitrifikáció során elillant. Valamennyi P és K lehet benne és valószínűleg sok hasznos mikró elemet is tartalmaz - tehát a kiszórásást végső soron javaslom, azzal a megtoldással, hogy őszi ásáskor P és K műtrágyával egészítsed ki és tavasszal veteményezés előtt kapjon a talaj N műtrágyát is.
2018. júl. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem!


Köszönöm a hasznos választ! Nem értek hozzá, sokat segítettél!

2018. júl. 6. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!