Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én öltem meg, vagy Ő magát?

Én öltem meg, vagy Ő magát?

Figyelt kérdés

Nyugi nem öltem meg senkit!

Az a kérdés, hogy ha egy csávó körülnézés nélkül kisétál az útra, és elüti egy autó, akkor az autó sofőrje ölte meg, vagy a csávó ölte meg saját magát. Ugyanígy ha a metró elé ugrik valaki, akkor nem a metró sofőrje öli meg, hanem a csávó saját magát. Szóval ha én metrósofőr vagyok és valaki kiugrik elém, és elcsapom akkor nekem nem kell lelkiismeret furdalást éreznem, hisz nem én okoztam a halálát, hanem ő magának.

Szerintetek?



2018. júl. 6. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az a felelős, aki szabálytalanul közlekedett/szándékosan a jármű elé ugrott
2018. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Ha autóval vagy, akkor nem mindegy, hogy az út közepén lép ki eléd, vagy a zebrán (amit ugye úgy kell (kéne) megközelíteni, hogy át tudd engedni a gyalogost). Ha zebrán történik, akkor általában az autós, ha nem, akkor általában a gyalogos a hibás.

Metrónál (de ugyanúgy autóval, Ifával, kistalicskával) előfordulhat, hogy valaki rosszul lesz, és 1,5 m-rel előtted kiesik az útra. Ilyenkor ugye már nem sok mindent tudsz tenni. Kicsit erőltetett példa, de sajnos bármikor előfordulhat.

Az meg, hogy nem lesz lelkiismeret-furdalásod, biztos, hogy kamu. Örök életedben emlékezni fogsz rá. Mi lett volna, ha? Vajon tudtam volna valamit tenni? Mi lett volna, ha lassabban megyek? Mi lett volna, ha csak a lábait ütöm el? Mi van, ha csak a visszapillantó kapja el szerencsétlent?

Rengeteg ilyen kérdés van, és rengeteg ilyen válasz. Ami biztos, hogy nem fogod egykönnyen elfelejteni az esetet. Egy ismerősömet 3 éve gázolták halálra egy főúton ( nem volt világítás, az ismerősömnél sem, sem fényvisszaverő mellény, és rossz oldalon is ment). Bár a tárgyaláson nem voltam ott, hallottam, hogy a sofőr (semmit nem tudott tenni, hogy elkerülje, előzés után kb 100 km/h-val kapta el szerencsétlent) pszichológushoz járt, hogy fel tudja dolgozni. Pedig ugye ő abszolút vétlen volt, de olyan trauma alakult ki nála.

2018. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!