Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti nem háborodnátok fel ezen?

Ti nem háborodnátok fel ezen?

Figyelt kérdés

Minap mentem a Praktikerbe, vásárolni 2 csaptelepet, garanciát váltottam ki az információs pultnál, majd közli az információs hölgy, hogy csak akkor él a garancia, ha azt szerelő szereli be műbizonylattal...

gondoltam magamba, hogy a lónak a nagy büdös micsodáját, azt az apátok nagy büdös micsodáját.

Én csináltam a fürdőszobámat, bontást, ásást, csövezést. vakolás és burkolást már nem én, de a wc csészét és a mosdótálat is én szereltem fel.

Na nincs nekem csak egy ócska vill szer papiram, meg 2 év gyakorlatom épületkarbantartásban, de nehogy már emiatt ne éljen a garancia, én csöveztem be a fürdőszobámat stb és nem tudom majd a későbbiekben a csaptelepet vissza vinni ha pld megszakad mert nincs szakmunkásom róla...

..I., ezt az anyjuknak


2018. júl. 8. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig igazuk van. Te nem vagy szakképzett. ( én elhiszem, hogy jó munkát végzel) De akkor sem vagy szakképzett, így a te munkád nem hiteles. Ha akkor elromlik akkor nincs rajta biztosítás. Ez így szokás.
2018. júl. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, 1 éve szivárgás nélkül üzemel a falba a csőhálózatom, aminek meg el kell mennie az elmegy, akkor most hol a probléma?

Szabvány értékeket, méreteket tudok, akkor majd 2 hollandi meghúzása fog engem meggátolni a garanciába, aztán pont elmegy a csapba mondjuk a ricni idő előtt akkor majd pont a műbizonylat miatt nem fogom tudni kicseréltetni...


Egyébként nem nagyon érint hátrányosan, szólok a főnökömnek, épületgépész mérnök, majd max ír nekem egyet.

Csak maga a tény bosszantó

2018. júl. 8. 06:03
 3/6 2*Sü ***** válasza:

A garanciának vannak feltételei. Ha mondjuk egy mobiltelefonon megreped a kijelző gyártási hiba miatt, arra van garancia. Arra nyilván nincs garancia, ha ledobod a tizedikről, vagy ráütsz egy kalapáccsal, mert az nem a gyártásból származó hiba. Csak ugye egy telefonnál más jelekből azért lehet következtetni, hogy a telefon kijelzője az asztalon heverészve repedt meg „csak úgy”, vagy két méter zuhanás után érkezett betonra, mert mondjuk a fém keret deformálódásából, sérüléséből lehet erre következtetni.


Egy csaptelep fémből van. Nyilván vannak anyaghibák. Meg nyilván vannak pontatlanságok, mondjuk egy fali mosogató csaptelepnél a legszakszerűbb felszerelés esetén is fellépnek nyíró, szakító, nyomóerők. Meg úgy a szerelés maga is fizikai behatást jelent. Utólag nehéz lesz megmondani, hogy azért tört-e ketté a csaptelep, mert a szakszerűtlen beszerelés miatt ötször akkora nyíróerő lépett fel, mint ami egy szakszerű beszerelés esetén felléphet. Utólag nehéz lesz megmondani, hogy a szakszerű beszerelés során és után fellépő hatásokat kibírta volna-e a csaptelep.


Az addig oké, hogy te autodidakta módon elsajátítottál bizonyos dolgokat. Jól? Rosszul? Elégséges módon? Elégtelen módon? Ezt ki fogja megmondani? Nyilván egy szerelő rendelkezik valamilyen végzettséggel, amiről egy szakvizsgán számot adott. Ezért fogadjuk el, hogy a szerelő rendelkezik megfelelő tudással (ami egyébként a gyakorlatban azért erősen megkérdőjelezhető néha, de ennyi kockázatot bevállalt a gyártó). Te kinek és milyen módon adtál számot arról, hogy a tudásod megfelelő-e? Írtad, hogy 1 éve szivárgás nélkül üzemel a magad építette csőhálózat. Mi bizonyítja azt, hogy ez a megfelelő hozzáértésed miatt van-e így, vagy szimplán csak szerencséd volt, és jól tákoltad össze? Én elhiszem, hogy nem ez az utóbbi eset áll fenn, de ezt mi garantálja, bizonyítja? Azért van sok kontár ezermester, és az ebből fakadó kockázatot már nem vállalja be a gyártó. Szerintem érthető, hogy miért.


Nyilván spórolsz azzal – időt vagy pénzt –, hogy nem szerelővel szerelteted be, hanem magad szereled be a csaptelepet. A mérleg másik oldalán az van, hogy ebben az esetben ha esetleg mégis gyári hibás lenne a csaptelep, akkor az ezzel kapcsolatos extra költségeket te fedezed. Valamit valamiért.


Nota bene én is magam cseréltem ki két éve a költözés után a mosogató fali csaptelepét, és nem is feltétlenül azért, mert így olcsóbb volt, hanem mert kevésbé volt macerás, nem kellett telefonálgatni, nem napokat kellett várni rá, mire a szerelő ideér, hanem fél óra alatt megvoltam vele a vásárlásból való hazaérkezés után. Nincs rá garancia? Sebaj, ha esetleg tönkremegy, veszek hozzá pótalkatrészt, vagy veszek egy másikat. Számomra teljesen természetes, hogy bár én meg vagyok győződve saját, a házi barkácsolásban szerzett tapasztalataim erősségével, de ezt a gyártó illetve az áruház felé nem tudom bizonyítani, fordított esetben én is kétkedő lennék, nem vállalnám be, hogy egy kontár ötödször jöjjön vissza egy elromlott csapteleppel és ingyen adjak helyette egy újat, csak mert megoldja okosba', de megfelelő tudás, tapasztalat nélkül.

2018. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csak házi barkácsolásban szereztem (meg aki segített az se házi barkácsolásba szerzett tapasztalatot de ez most más kérdés)

ad a gyártó egy eszközt, amire csak korlátoltan ad garanciát, akkor már itt nekem alapból gyanus az egész történet.

Nyilván én adnék minden esetre garanciát ha normális gyártó lennék... Igen, ki lehet mutatni, hogy bizonyos eseteket, hogy szakszerűtlen volt a szerelés, de ez nem szki papír jelenlététől függ, papírja volt róla de amúgy meg segghülye volt a témához, olyan emberekkel én is találkoztam már...

2018. júl. 8. 12:49
 5/6 szántóvető ***** válasza:
te lehet hogy profi vagy,de a szomszéd pistike kajakra meghúzza azt a bizonyos hollandert.szerinted megérdemli hogy kapjon helyette másikat gariban,ingyen?
2018. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:

> szerinted megérdemli hogy kapjon helyette másikat gariban,ingyen?


Érdekes szempont. Itt nem is az a kérdés, hogy megérdemli-e Pistike, hogy kapjon ingyen helyette egy másikat, hanem hogy fair-e, ha emiatt mások magasabb árat kénytelenek fizetni a termékért. Hiszen a gyártó be fogja építeni a garanciából fakadó veszteségeket a termék árába. (Kicsit olyan ez, mint a buszon, metrón való bliccelés. Van, aki büszke rá, én meg azért nézek rá csúnyán, mert ezzel nem a közlekedési társaságot rövidítette meg, az egy relatíve fix bevételt vár, amit vagy a többi, jeggyel, bérlettel utazó utas fizet meg, vagy az állam a mi adóforintjainkból. Mindenesetre a büszkén bliccelő tulajdonképpen közvetett módon egy kicsit engem rövidített meg, akinek a bliccelésre való büszkeségét kifejti.)

2018. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!