Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan romantikus filmek/könyve...

Olyan romantikus filmek/könyvek, amiken tényleg lehet sírni?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nagyon kemény dió vagyok, és nehéz elérni, hogy elérzékenyüljek/elsírjam magam. Példának okáért: két barátnőmmel megnéztük a 'Szerelmünk lapjai'-t, és ők ketten ott bőgtek és zokogtak mellettem, én meg egy könny csepp nélkül kibírtam, sőt nem is tetszett a film. Egy másik eset, amikor a tanárok betették az 'Egy kutya négy élete' című filmet, és a teremben rajtam kívül az összes lány sírt, de talán még néhány gyengébb pillanatában lévő fiú is. Most velem van a baj? Vagy mi van? Hogy ne higgyetek totál szívtelennek, elárulom, hogy amikor a 'Ha maradnék'-ban meghalt a csaj öccse, akkor elmorzsoltam egy-két könnycseppet, de azt leszámítva póker arccal néztem végig azt is. A könyvekkel kapcsolatban meg, halom számra olvastam régebben a Nicolas Sparks könyveket, de egyiken sem sírtam, vagy még csak nem is hatódtam meg. Valóban egy érzéketlen tuskó lennék? Mert már ezt is mondták rám, amikor szakítottak velem. És ez az, a másik, hogy egy szakítás után sem sírtam, ellenben baromira fájt. Inkább az a csendben szenvedős típus vagyok, aki egyszerűen képtelen sírni. És ez nagyon rossz, mert így kétszer annyi idő kiheverni valakit, mintha kitudnám sírni magamból a fájdalmat...

Szóval mit ajánlotok egy 'érzéketlen tuskónak', aki 16 éves, és lány? Köszi, ha egyáltalán végigolvastad, és válaszolsz a kérdésemre.



2018. júl. 13. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Federica Bosco - Szerelmem egy angyal. Ez egy trilógia első része, én bőgtem a végén. Egy próbát megér. Filmet nem tudok mondani, mert azt nem igazán nézek.
2018. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem "kemény dió" vagy, és nem vagy "érzéketlen tuskó", csak még keveset éltél és keveset tapasztaltál meg az életből. Keveset láttál még arról az oldalról, amelyet nehéz elviselni, nehéz elfogadni. Ez a Te szempontodból még nagyon-nagy pozitívum, és kérlek, így is fogadd, amit írok. Örülj annak, hogy még csak kevés dolgon tudsz sírni! Ez azt jelenti, hogy jó és örömteli az életed. Aki már sok mindenen sírni tud, ő már sajnos több dolgot megtapasztalt. Bár néha úgy gondolom, az, hogy valaki sok mindenen tud sírni, ez a sajátosság lelki beállítottság kérdése is. "Inkább az a csendben szenvedős típus vagyok", ezt írod. Ez nem mindig jó, mert nem engeded felszínre a benned rejlő érzelmeket, holott azokat bátran fel kell vállalni, és hagyni kell őket előre törni. A magunkba fojtott jó, avagy rossz érzések, melyeket nem tudunk mások irányába jelezni, vagy kifejezni, azok megülik a lelkünket és előbb-utóbb érzéketlen emberré tesznek. Ez hosszú távon nem szül jó érzéseket, jó dolgokat. De Te még nagyon fiatal vagy! Hagyjad az érzéseidet szárnyalni, engedd őket szabadon, legyenek azok akár jók, akár rosszak, és engedd őket hatni a szívedre-lelkedre, mert ez a természetes emberi hozzáállás. S ha mindezt eléred önmagaddal, akkor bizony sírni tudsz nagyon sok megható (nem feltétlenül romantikus) emberi vagy akár állati történeten. Kívánom, hogy így legyen, mert úgy gondolom, az emberi lét akkor teljes, ha érzelmeit teljes hőfokon tudja átélni.
2018. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Nem tudom, szereted-e a kutyákat, ha igen, nézd meg ezt a filmet: Hacsi.
2018. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1-es, köszönöm, és megpróbálom, hátha...

#2-es, értem én, és próbálom 'elengedni magam', de a probléma forrása az, hogy nem tudom kisírni magam, még akkor se, ha olyan kedvem van, és ezért próbálkoztam síros filmeket nézni, hátha az segít, de sajnos nem... És már én is megéltem néhány dolgot az életben, és veszítettem el családtagot, aki nagyon fontos volt nekem, de akkor is csak a színtiszta ürességet éreztem... Mert képtelen vagyok sírni... És ez borzasztó...

Köszi, szeretem a kutyusokat, talán bejön...

2018. júl. 14. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is ugyan olyan vagyok mint te, nehezen tudok sírni. Nemrég a barátnőmmel megnéztük a Máris hiányzolt. Annak a végén pityeregtem. Ajánlom neked is:)


13/l

2018. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos, "sikerült" sírnom... :/

Konkrétan egész éjszaka bőgtem, mert összevesztek a húgommal, és érzékeny témát vágott a fejemhez, nem túl kedvesen, és már nekem sem maradt tőle szárazon a szemem, konkrétan annyira dühösen és gúnyosan mondta... Kb. 1,5 év feszültsége és fájdalma szakadt ki belőlem... Sajnos a film nem jött be, a könyvet pedig időhiány miatt nem sikerült még elolvasnom, de azért köszönöm. Az utolsónak is köszi, megpróbálom.

2018. júl. 19. 21:16
 7/8 A kérdező kommentje:
*összevesztem
2018. júl. 19. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de legalább ki tudtad adni magadból.
2018. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!