Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy nem...

Titeket nem zavar, hogy nem becézhető a nevetek és/vagy, hogy nincs becenevetek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 22:42
 1/2 anonim válasza:
Szia! Engem nem zavar, de egyébként ha valaki nagyon szeret, szokott kitalált becenevet és azon hív. Biztos a te neved is becézhető valahogyan. Ha nem a keresztneved, akkor a vezeték.😄
2018. júl. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Az én keresztnevem viszonylag jó becézhető. De előfordult olyan közeg, ahol nem a keresztnevemet, hanem a vezetéknevemet becézték. (Lásd: Kovács Istvánt sem Pistinek, hanem Kokónak becézik.) A Süsü becenevem – ahogy a legtöbben ismernek – viszont egyikből sem származik, az külső tulajdonságból jött. Anno rövid hajam volt, és Süninek kezdtek becézni, csak egy kissrác félrehallotta és így lettem Süsü. (Először tiltakoztam, de a megszokás könnyebb út volt, ma meg már – ha nem nagyon hivatalos közegben vagyok – kvázi hozzá is fűzöm a becenevemet a bemutatkozáshoz.)


Szóval nem feltétlenül kell jól becézhető keresztnév a becenévhez.

2018. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!